«Район обітованний» під назвою 10А виявися меншим, ніж здавалося

Общество | 07:00, 23.10.2017
 Поделиться

Поделиться в

На сайті міської ради єповідомлення про засідання містобудівної ради. Воно відбулося 20 жовтня 2017 року під головуванням начальника управління містобудування та архітектури міської ради, головного архітектора міста Віри Знахуренко. Одне з двох питань порядку денного  стосувалося попереднього розгляду архітектурно-планувальних рішень Детального плану території мікрорайону 10а в м.Енергодарі. Нагадаємо, що цей район рішенням міськоїради було зарезервовано під виділенням земельних ділянок воїнам АТО. 
Віра Знахуренко ознайомила присутніх з двома варіантами детального плану мікрорайону №10а, які були розроблені проектувальниками державного підприємства «Науково-дослідний і проектний інститут містобудування» під індивідуальне будівництво учасникам АТО. 
Основною композиційною ідею мікрорайону, призначеного для розселення учасників АТО, є «Суспільство спілкування», завдяки чому передбачена розвинена система пішохідних та транспортних зв’язків, яка дозволяє максимально вільно переміщатися всередині мікрорайону, досягаючи любої його точки. Кожна ділянка має вихід або виїзд на обидві сторони від неї, що не ізолює жителів одного провулку від іншого. Також жителі мікрорайону мають можливість зібратися на центральній площі для вирішення загальних проблем або для дозвілля чи взаємодопомоги. Передбачено  також клуб, фізкультурно-оздоровчий та медичний пункти, приміщення для занять дітей у гуртках. Перший варіант проектного плану передбачає 93 ділянки по 10 соток, а другий розраховано на 156 ділянок по 6 соток.
Члени ради за результатами обговорень схвалили 2 варіанти проектних планів, але перевагу надали першому варіанту, який кращий з боку інженерного забезпечення. Також радою прийнято рішення винести ці варіанти проектних планів на розгляд учасникам АТО.
Не відкладаючи рішення на довгий час, Віра Знахуренко запропонувала зустрітися та обговорити обидва варіани з атовцями вже в неділю, 22 жовтня. 
Місце для проведення зборів — малий зал в  МПК «Сучасник», заповнити не вдалося: змогли прийти лише 40 атовців або їхніх представників. Головував на засіданні Анатолій Нікітін, секретарем обрали Олександра Балябу. Прийшли на зустріч і двоє депутатів міськради  — Анатолій Анохін та Дмитро Барановський.
Віра Знахуренко озвучила інформацію щодо можливостей засвоєння території району 10а. Атовців спочатку здивував той факт, що землі знову не вистачає на 278 УБД нашого міста. Віра Анатоліївна зізналася, що також розраховувала на більшу кількість ділянок,  але плани розроблено у відповідності до вимог та норм містобудування, порушення яких є і незаконним, і нераціональним. Крім того, головний архітектор висловила пропозицію щодо розробки місцевих програм, за якими фінансування підготовчих до будівництва робіт велося б з місцевого бюджету. Так само, як і прокладення комунікацій.
Вислухавши Віру Знахуренко, атовці спочатку схилялися до варіанту з більшою кількістю ділянок. Але після виступу Михайла Гладкова, який очолює ветеранську організацію «Побратим» в Енергодарі, думка змінилася. «Побратими, хіба ви не заслужили ті 10 соток? Якщо законодавство дозволяє отримати ділянку до 10 соток, нехай так і буде» Також пролунали вислови щодо вартості ділянок більшого та меншого розміру, а також про те, що все одно не вистачає землі на цій території.
Віра Знахуренко згадала і про іншу ділянку, яку можна виділити під житлову забудову атовцям — це теж наразі землі лісу, але вздовж теплотраси, що йде до профілакторію ВП ЗАЕС (вулиця Захисників України) Щоправда, Віра Анатоліївна відмовилася давати відповідь на питання, скільки ділянок там може вийти. Адже і в районі 10а, загальна площа якого становить 21 Га, попри запевнення міського голови Павла Музики, ділянок вийшло зовсім не так багато… Нагадаємо, що в раойні вулиці Захисників України всього 9 Га.
Анатолій Анохін виступив на підтримку варіанту «93, але по 10». Депутат вважає, що виділення 6 соток замість 10 може бути оскаржене в суді (з чим категорично не погодилася Віра Знахуренко), а також запевнив, що пошук землі буде продовжуватись.
В результаті всі 40 атовців підтримали варіант з подальшою роботою над плануванням території з розрахунку на 93 ділянки.
Крім того, атовці внесли до протоколу зборів пропозицію до міської влади щодо розробки альтернативних варіантів забезпечення виконання соцгарантій учасникам АТО, наприклад: побудова багатоповерхового будинку замість індивідуальних або виплата грошової компенсації за земельні ділянки. А ще захисники України дуже захотіли зустрітися з мером та обговорити всі ці питання. Тому в протоколі з’явся і такий пункт: організувати та провести зустріч учасників АТО з міським головою вп’ятницю, 27 жовтня, о18.00, в малій залі МПК «Сучасник»
Керівниця центру допомоги учасникам АТО Катерина Стаценко також нагадала атовцям про те, що в Енергодарі є родини загиблих, про яких треба б не забути, коли почнеться процес розподілу ділянок. І взагалі, щоб уникнути розбрату та нікому не потрібних конфліктів, закликала дотримуватись порядку виділення ділянок, який було прийнято ще на перших зборах учасників АТО в березні 2016 року.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: