Протистояння навколо керуючих компаній триває

Общество | 12:53, 31.05.2018
 Поделиться

Поделиться в

Останні 3 дні не вщухають пристарсті навколо призначення керуючих компаній.

Роботі комісії заважають громадські активісти, які виступають проти призначення керуючих компаній з самого моменту прийняття рішення про проведення конкурсу з їх обрання.

Складається враження, що громада та представники влади не чують одне одного: комісія поспішає зробити вибір «в рамках закону», а активісти вимагають знайти законний спосіб цьому запобігти.

Член комісії та депутат міськради Микола Чорний запропонував призупинити роботу комісії, але рішення не пройшло. Тоді Сергій Хоролець, депутат та учасник конкурсу, запропонував присутнім в залі громадянам зайняти місця поряд з членами комісії на правах мешканців Енергодара та громади. Звачайно, коли люди почали підходити до президіуму, клмісія припинила роботу — всі почали розходитись. Як виявилося, це була передислокація до кабінету заступника міського голови. За членами комісії послідували й активісти. Розмова, хоч і на підвищених тонах, але продовжилася.

Фото Віктора Бучнева

Енергодарці повторили вимогу — припинити поспіхом обирати керуючі компанії, дати час на інформування та розробку дієвої стратегії дій, врешті решт, дочекатися 10 червня, коли в дію вступить новий закон про ЖКГ.

Так, Ігор Курдя, який очолює комісію, казав про ризики, які очікують все місто в разі необрання керуючої компанії. В то й же час, на питання про ризики в разі призначення управителів Ігор Іванович відповідає, що «ризики є завжди, і їх треба мінімізувати»

На пряме питання Олександра Дєвочкіна, чи не ігнорують бува представники влади думку громади, відповіді не було.

У фіналі юрист Дмитро Поліщук, який також входить до комісії, заявив: в рамках закону немає можливості припинити роботу з обрання компаній. Конверти вскрито, і вже завтра треба оголосити переможця. Щоправда, цю кандилатуру ще буде затверджувати виконком.

Щоб «розрулити» ситуацію так, як того вимагає громада, Поліщук бачить два варіанти: або комісія відмовляє всім конкурсантам (але необхідно ці відмови обгрунтувати згідно конкурсних вимог), або сесія скасовує рішення про створення комісії. Нагадаємо, що можливість його скасувати у депутатів вже була — коли мешканці міста подали петицію з цього питання.

Відеотрансляцію роботи комісії можна побачити ТУТ

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: