Пристрасті по АКДС в Енергодарі: чия вакцина краща?

Общество | 14:07, 25.11.2016
 Поделиться

Поделиться в

Не тільки в нашому місті,  а й по всій Україні серед батьків постійно ведуться розмови про щеплення, подекуди вони схожі на «страшилки», і все — навколо  вакцини АКДС індійського виробництва. Мова йде про низьку якість самого препарату, страшні наслідки щеплення — ніби діти втрачають навички ходіння, недбалість медиків, неправильне місце самої ін’єкції і багато іншого. Ситуацію в Енергодарі прокоментував Олександр Оверко — заступник начальника СМСЧ №1.

15216197_1204608509606683_1459096379_o

В першу чергу, завідувач заявив про те, що взагалі вакцину отримали вперше за чотири роки, і це, безумовно, дуже добре.

Олександр Іванович розповів, що щепленя зробили 156 дітям. Дійсно, виробник вакцини — Індія. До медичного закладу зверталися батьки маленьких паціентів зі скаргами на високу температуру та почервоніння в місці уколу. Але найбільше людей лякало те, що дітки переставали ходити після процедури щеплення. Всього таких звернень було 31. Лікар пояснив: малеча втрачала здатність ходити не через парез або параліч, а банальний больовий синдром. Звісно, що це — теж дуже неприємно, і дітей шкода, але симптоми зникали за кілька діб. А температура збивалася за допомогою відповідних жарознижувальних. І це були не ускладнення після вакцінації, а просто реакція на неї. Взагалі, за даними ВОЗ в 25-60% віпадків після цього щеплення спостерігається подібне.

Олександр Оверко пояснив, що дійсно, будь-яке щеплення — це певний ризик, щоправда, як і вживання будь-яких інших ліків, того ж парацетамолу. В будь-якоум випадку, при бажанні можна пошукати й знайти вакцину іншого виробника, і це наваіть не обов’язково буде дорого. Так, французькі, як правило, недешеві, але існують і аналоги в межах 20-30 гривень.

Крім того, варто звернути увагу на такий фактор, як вік дітини та чи не порушувався графік вакцінації. Бо чим старший малюк, тим гірше переносить щеплення, те саме — про порушений графік: це додає ризику можливих ускладнень. Але їх можна попередити: педіатри можуть призначити антигестамінні препарати за кілька дній до процедури, це пом’якшить вплив вакцини на організм без погіршення ефекту від щеплення.

Звичайно, робити щеплення чи ні — справа індивідуальна. Але візбміть до уваги той факт, що, наприклад, протидифтерійної сироватки в Енергодарі, та й у межах області теж, просто нема. А от ризик «підчепити» цю страшну хворобу — є. Так само і з правцем: наслідки інфікування можуть бути трагічними. Тому, можливо, краще перетерпіти неприємні симптоми — реакцію на вакцину (до речі, це — ще й свідчення того, що організм відреагував на процедуру, відзначив лікар), аніж ризикувати життям дитини. Щеплення — це майже десятирічна гарантія того, що дитина не захворіє.

 

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: