Президент Естонії: не варто відповідати на пропаганду контрпропагандою

Общество | 13:27, 5.06.2018
 Поделиться

Поделиться в

Раніше ми писали про те, що третина новин на топових російських телеканалах присвячена Україні. Нагадаємо, про це журналістам розповіли експерти групи з аналізу гібридних загроз Українського кризового медіа- центру. В рамках дискусії «Головні наративи російської пропаганди проти України та Європи на російському ТБ. Їхній вплив на українську аудиторію» присутнім у прес-центрі було представлено дослідження «Головні наративи російського ТБ про Україну».

Експерти виділили 6 основних наративів:

-в Україні йде громадянська війна;

-Україна – недодержава ( несправжня країна);

-в Україні забороняють говорити російською мовою;

-РФ допомагає Донбасу;

-владу захопила меншість;

-Україна – маріонетка заходу.

Окрім того, що російські ЗМІ висвітлюють Україну лише з негативної сторони, медіа РФ часто презентують неправдиву інформацію. «Стоп Фейк» знайшов понад 2 тисячі фейкових новин у російських медіа за останні 4 роки.

Аналітики зазначили: близько 60% росіян регулярно дивляться ТБ. Саме цей тип ЗМІ є найбільш впливовим. Звісно, і в Україні багато дивляться телевізор, але не так довіряють йому, як мешканці Росії. Разом з тим, деякі українські ЗМІ також поширюють головні тези російської пропаганди. Зазвичай таку інформацію висвітлюють саме інформаційні канали.

Із дослідженням ознайомилася і президент Естонської Республіки Керсті Кальюлайд, яка перебувала на той час у Києві з робочим візитом. Вона зазначила, що у різні часи комунікація часто використовувалася для маніпуляції людством. Головною проблемою інформаційної війни є те, що доволі важко знайти докази пропаганди. Потрібно розуміти, що інформацію можуть використовувати як зброю, навіть у мирний час.

— Іноді ми можемо тільки ретроспективно зрозуміти, що хтось маніпулював аудиторією. Це як допінг у спорті. Дуже часто так буває, що всі знають про це, але допоки вас не спіймали – ви можете брати участь у змаганнях, – пояснила Керсті Кальюлайд

Президент Естонської Республіки наголосила на тому, що завдяки дослідженню наративів, з’явилися факти та докази, які дозволяють краще зрозуміти роботу російської пропаганди.

Та як діяти, якщо були використані недостовірні факти? Керсті Кальюлайд вважає, що потрібно відповідати:

-Потрібно відстоювати свою репутацію, перевіряти факти, дотримуватися стандартів при написанні матеріалів. Головне, не реагувати контрпропагандою. Я завжди кажу нашим національним каналам – не переживайте, не потрібно бути найпопулярнішими каналами в Естонії. Але у вас повинна бути найбільша підтримка. Щоб люди розуміли, що, якщо щось виглядає дивним, вони включать ваші новини, – пояснила Керсті Кальюлайд

Російська пропаганда спрямована не тільки на Україну. Група з аналізу гібридних загроз УКМЦ презентувала також основні наративи російської пропаганди про Європу. Презентації цього дослідження відбулися у Лондоні, Брюсселі, Парижі, Стокгольмі та Таллінні.

Не дивлячись на це, у країнах Європейського Союзу працюють топові російські канали:

-Часто нас запитують, чому ми не забороняємо путінському режиму транслювати це все? Тому що ми вирімо, що маленькі країни виживуть тільки за рахунок дотримання правил демократії. Не забороняючи щось, а дотримуючись демократії, – наголосила Президент Естонської Республіки.

Повірити у факти, які були представлені в дослідженнях, важко. Але розповіді вимушених переселенців та тих, хто залишився на окупованих територіях України, тільки підтверджують оприлюднені дані. Найближчим часом ми опублікуємо одну із історій колишньої мешканки Криму. Слідкуйте за новинами на нашому сайті.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: