«Почесне» друге місце в екологічному антирейтингу посіла Запорізька область

Общество | 07:00, 2.02.2017
 Поделиться

Поделиться в

Попереду Запоріжжя лише Дніпропетровщина, замикає трійцю Донецька область. Найбезпечнішими в плані екологічної ситуації Волиньська, Закарпатська та Чернівецька області. Такі результати отримали журналісти всеукраїнського видання “Фокус”, провівши власне дослідження.

Для цього були взяті 6 показників:
– викиди в атмосферу забруднюючих речовин;
– скидання стічних, шахтно-кар’єрних і колекторно-дренажних вод;
– частка питної води, яка за якістю не відповідає стандарту;
– створення особливо небезпечних відходів I-III класів (неонові лампи, батарейки, кислоти і т д.);
– концентрацію нітратів у грунті;
– середньорічну дозу радонового опромінення, одержуваного людиною, що 80% часу проводить в приміщенні.

Запорізька область – лідер в Україні за рівнем забруднення водних ресурсів. За даними Держстату, в минулому році в річки і озера регіону потрапило 955 млн куб. м шкідливих речовин – це майже п’ята частина від скинутих стоків по всій країні. Основний забруднювач води – меткомбінат “Запоріжсталь”. Тільки сірчаної кислоти підприємство скидає по 75 т на рік. А через викиди таких промислових гігантів, як Дніпроспецсталь, Запоріжкокс, Укрграфіт і Запоріжабразив, концентрація шкідливих речовин в повітрі перевищує допустиму в 2,5 рази.

d6f3a48c7e8c226fa7baf04efad1320d_600x1000

Запорізька ТЕС, що працює в основному на вугіллі, в минулому році викинула в повітря 103,2 тис. т забруднюючих речовин – більше, ніж вся Львівська область. Радіоактивними цезієм і стронцієм забруднені два райони області: Кам’янсько-Дніпровський і Запорізький.

Screenshot_1-6

“Працюючи над рейтингом, ми зіткнулися з несподіваною проблемою: українські екологи (а ми зв’язалися з більш ніж десятком різних організацій і установ) виявилися не в змозі надати нам необхідні дані по забрудненню води і грунту, в тому числі і радіонуклідами. Фразу “ми це не моніторимо, а моніторимо тільки те, і за нашими даними не можна робити ніяких узагальнень” ми чули майже від кожного еколога. До того ж деякі з них відкрито визнавали недосконалість існуючої системи моніторингу”, – повідомляють журналісти видання.

Джерело: Громадське Запоріжжя

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: