Перший «круглий стіл» з проблем ЖКГ завершився: підсумки, висновки, враження

Общество | 20:50, 15.11.2017
 Поделиться

Поделиться в

Протягом двох годин в конференц-залі виконкому проходив «круглий стіл», на якому обговорювали проблеми житлово-комунального господарства. Захід відбувся за ініціативи Координаційної ради громадських організацій, на яку відгукнулися міський голова Павло Музика, профільний заступник Василь Разводов, керівництво ПКВ та УКВ. Щоправда, виконувача обов’язків директора КПВ Опалінського не було — замість нього на питання відповідав Олександр Колєсніков.

Неважко здогадатись, що з подяками за прекрасну роботу до міської адміністрації не прийшов ніхто.  Люди скаржились та вимагали нереального: виконання робіт, які мали бути завершені подекуди 15 років тому! Окреслимо проблеми схематично: непрацюючі від 3-х місяців до 1-го року ліфти, протікаючі труби в підвалі, невідповідна нормам температура гарячої води, дірява покрівля, негодні міжпанельні шви…

Кожного разу до мікрофону підходили обурені люди, в багатьох у руках були стоси паперів. А ще людей цікавило:

  • Хто і яким чином відбирає виконавців ремонтних робіт? Адже в нашому місті будівельників важко знайти того, хто б не зміг відрізніти якісну роботу від халтури…

Відповідь мера: бачили погану роботу. Але  буває, що й добре виконують! Відповідь Разводова: через затримки фінансування (ну, депутати ж у нас весь час то не ходять, то ходять, але блокують рішення сесій) терміни виконання робіт були незворотньо втрачені, графіки порушені, навіть підрядників «прілічних» порозбирали, нам лишилось те, що лишилось.

Ще питання від пенсіонера Сергія Пошелюзного:

  •  Чому за весь період каденції П. Музики не призначено гендиректора КП ПКВ?

Відповідь мера: був конкурс,  але комісія нікого не порекомендувала. Люди почали пригадувати, що ніби ж Данільченко ж непогано впорався… Павло Музика заявив, що пропонував «одному з плюсів» посаду керівника КПВ, але той ніби відмовився. Цей депутат обізвався — це був Іван Попов. Він спростував, що пропозиція була, але запевнив: «якби була, я б погодився!»

Питав мера і Сергій Холод:

  • Ви задоволені роботою заступника Василя Разводова? Якщо так, то чому суттєво «обрізали» йому повноваження, перебравши відповідальність за комунальну галузь на себе? Таким чином, КП ПКВ цілком втратило контроль.

Голова підтвердив, що так, відповідальність за комунальне господарство взяв на себе.

Питання руба від мешканців, які «потопають»:

  • Коли зробите дахи на Центральній 16?

Мер «заспокоїв», що в цьому році — точно ні.

Питання руба від мешканців, які ходять пішки на 12 поверх:

  • Коли чекати ліфтів?

Яна Соколик, в.о.директора УКВ відповіла, що замінять лише 2 ліфти в цьому році….

Деякі питання стосувалися системи прийняття та розгляду скарг, підписання актів виконаних робіт, взагалі взаємодії між отримувачами комунальних послуг і тими, хто їх надає. Одні мешканці хотіли б відмовитись від частини послуг, інші — задокументувати факти їх ненадання. Трохи торкнулися теми тарифів та ОСББ — «трохи», бо це буде темою наступних «круглих столів». Намагалися розібратися, які ж ремонти виконуються КПВ — поточні? Чому тоді на всі питання відповідь звучить «чекайте капремонту?» Чому півгодинну процедуру заліплення дірки в стіні люди чекають роками?

Повертаючись до теми ліфтів, депутат Андрій Карбасов поставив претензії представнику КПВ: чому, знаючи про загрозу відключень ліфтів з 2012 року, підприємство допустило, що в 2017 стали одразу 12 підйомників? Як мантра, пролунало: «Ми не виконуємо капремонти…» Карбасов, очевидно, не дуже розраховуючи на адекватну відповідь, просто нагадав Колєснікову: «Ліфти стоять У ВАС НА БАЛАНСІ…»

Активіст Гонімар цікавився наступним:

  • А коли ми побачимо результати інвентаризації, що проходила навесні?

УКВ пообіцяло до кінця листопада надати техпаспорти.

 

Не можна сказати, що під час цього «вече» були вирішені якісь проблеми. Хоча деяким учасникам було запропоновано залишитись для індивідуальної розмови. Звичайно, якщо 15 років проблеми ніхто не вирішував, то навряд чи за двогодинну розмову щось зміниться накраще. Тим не менш, у людей була змога відкрито заявити про свої біди, це почули не «говорящі голови» та диспетчери, а керівництво (хоча неявка Опалинського таки була сприйнята негативно), а також в результаті було «народжено» резолюцію.

Як бачимо, при всіх намаганнях відділити господарські питання від політичних це вдається слабенько, адже криза в депкорпусі не дає змоги місту вільно дихати. А вже дуже хочеться.

 

 

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: