Перевізникам втричі збільшили компенсацію за пільговий проїзд

Политика | 12:50, 6.04.2017
 Поделиться

Поделиться в

Днями у міськраді обговорили організацію пільгових перевезень у громадському транспорті. Участь у заході взяли підприємці, які надають даний вид послуг у місті.

Перевізники нагадали про існуючу заборгованість за пільгові перевезення. Як зазначила начальник управління праці та соціального захисту населення Олена Смірнова, доки не був затверджений бюджет міста Енергодара на 2017 рік, з підприємцями-перевізниками було укладено договори по 1/12 терміном дії до 31 березня. Згідно з кошторисом, на сьогодні у бюджеті передбачено видатки на компенсаційні послуги за пільговий проїзд автотранспортом окремим категоріям громадян до кінця поточного року у сумі 1 млн. 141 тис.грн. — приблизно по 31,8 тис.грн. щомісячно на кожного з трьох підприємців-перевізників.

Підприємці з такою сумою не погодились. Перевізників втрачати не можна і злити теж, тому видатки на компенсацію пільгового проїзду збільшено до 3 млн. 438 тис.грн., тобто більш як втричі.

На сайті міськради наголосили, що підприємці досі чекають своїх грошей, бо ці зміни не затверджені на сесії, а перевізники продовжують перевозити жителів по місту та на присадибні ділянки без обмеження кількості пільгових міст у транспорті.

Справа у тому, що кількість пільговиків, які користуються громадським транспортом дуже важко вирахувати. Зараж вважається, що в нашому місті щоденно пільговим проїздом користується 790 пільговиків, за них влада і сплачує. Верховна Рада прийняла в другому читанні і в цілому законопроект, яким вводиться автоматизована система обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті. Законопроект дозволить місцевим органам самоврядування створити автоматизовані системи оплати і повністю відмовитися від звичайних квитків і розрахунків готівковими коштами.

«Коли запрацює система, це буде виглядати так: ви реєструєте, або купуєте спеціальну проїзну картку, яка буде вами надалі поповнюватися. Громадський транспорт буде обладнаний валідаторами — зчитувальний пристрій, до якого прикладається картка для оплати поїздки.Для пільгової категорії населення також передбачені електронні квитки. Єдине, вони можуть отримувати їх безкоштовно. Крім того, безкоштовний проїзд для них також зберігається» — пише сайт «Економічна правда».

Але замість того, щоб зробити процес перевезень більш цивілізованим і прозорим, міська влада виконує бажання підприємців, збільшує суму і продовжує «наосліп» сплачувати за пільговиків.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: