Освітяни розповіли, як в закладах освіти Енергодара організовують та контролюють харчування дітей

Общество | 09:37, 12.04.2018
 Поделиться

Поделиться в

12 квітня в ЕЗОШ № 2 за ініціативою Координаційної ради з питань сприяння розвитку громадянського суспільства відбулася робоча зустріч освітян з представниками влади, батьківських комітетів та громадськості. Жваво обговорювали питання організації та контролю харчування в закладах освіти.

Начальниця управління освіти Світлана Букреєва розповіла – за рахунок коштів місцевого бюджету та встановлення батьківської плати у розмірі 50 %  від вартості харчування, у дошкільних закладах освіти харчується 2916 дітей. Також управлінням освіти організовано одноразове харчування учнів 1-4 класів, таких 2084 осіб. Безкоштовно ( гарячими  обідами) годують і учнів 5-11 класів.

Розмір батьківської плати встановлюється виконавчим комітетом.

Для розрахунку вартості харчування у 2018 р. проводиться моніторинг цін на продукти харчування за січень-серпень 17 року. Ціну визначають згідно договорів,  довідок статистичного управління та перевірки цін в торговельних мережах міста.

Згідно норм, для учнів шкіл з одноразовим харчуванням віком від 6 до 10 років, обід коштує 23 грн. 15 коп., для дітей від 10 років і більше – 26грн. 21 коп. Для вихованців садочків (загального розвитку) віком від 1 до 3 років триразове харчування коштує 38 грн. 90 коп., від 3 до 10 років — 54 грн. 47 коп. Що стосується дитячих садочків компенсуючого типу ( ДНЗ № 5, 10, 12), тут сума за харчування ще вища: діти від 1 до 3 років харчуються за 62 грн. 20 коп., віком від 3 – 10 років – за 78 грн в день.

Світлана Букреєва запевнила присутніх — щомісячна планова вартість харчування зменшується до фактичних витрат по кожному окремому закладу. Якщо батьки переплатили – це теж враховується. Переплата переноситься дитині на наступний місяць.

Не приховували і постачальників продуктів, їх всього 4.

Заступниця мера Яна Дабіжа поцікавилася, чи можливо передивитися меню у школах, та знизити вартість шкільних обідів з 25 грн. до 12 грн., як це зроблено в Запоріжжі:

-Прибрати з меню горошок, який ніхто не їсть, буряк. Затвердити нормальне меню у школах?

Але, з яких страв складається  «нормальне» меню – не пояснила.

Представники управління освіти не бачать такої можливості, тому що меню складається згідно норм і воно є збалансованим і калорійним. Це підтвердили і медики, як були присутні на заході.

У березні цього року деякі енергодарські освітяни були на курсах підвищення кваліфікації. Відвідували дитячи садочки Запоріжжя. Виявилось, що в Запорізьких ДНЗ малечу кормлять ковбасою. Слід зазначити, що в Енергодарі таких м’ясних виробів дітям не дають.

Лише школярі можуть купити сосиску вищого ґатунку. Але цим, як запевнила директор ТОВ «Комбінат харчування «Енергодар» Інна Концур, годують дітей за замовленням батьків. Взагалі, в Енергодарі діє єдине перспективне меню, яке складає технолог.

Та чи контролюється якість харчування? Представниця Сектору харчування розповіла про те, що заклади освіти перевіряються часто і без попереджень. Перевіряють все – від сусідства продуктів на поличках до повного їх використання в стравах. У разі зауважень, складається акт порушень. Мають право перевіряти заклади освіти і представники батьківських комітетів.

Представниця батьківського комітету Марія Розумович, мати 4 дітей, перевіряла обіди ЗОШ № 4. Зазначила, що все було дуже смачно і нарікань до страв не було. Та не дивлячись на це, діти все одно не з’їдали все – більшість страв уходила в контейнер для відходів. Чому так? Можливо, у дітей немає культури харчування? Важливо розуміти, що неможна догодити кожній дитині і розробити таке меню, щоб вона з’їдала все.

На засіданні був присутній і міський голова Павло Музика. Він запевнив, що в Енергодарі немає «глобальних» проблем з харчуванням у закладах освіти. За два роки до нього не надходили скарги з цього приводу.

Завідувачка ДНЗ № 13 Валентина Голова зазначила, що якість продуктів, які кожного дня привозять до садочку, значно вища за ті, що привозили декілька років тому.  Наприклад, м’ясо отримують тільки охолоджене, таким його легко перевірити на свіжість. Машини, в яких привозять продукти, чисті. Водії завжди з санітарними книжками.

Від батьків, які прийшли на засідання, поступила пропозиція продавати в буфетах більше фруктів– яблука, банани. Освітяни розглянуть цю пропозицію. Також батьки зазначили, що не завадило б зробити ремонт у їдальнях шкіл – осучаснити їх. Для агітації здорового харчування розвісити у їдальнях плакати, на яких було б написано чим корисні овочі та фрукти.

Як виявилося, в жодному закладі освіти не проводилися переобладнання харчоблоків, капітальні ремонти. У ЕЗОШ № 2 вже 10 років не працює витяжка, 40 років не ремонтувався харчоблок. Щодня прилади виходять з ладу в різних школах і садочках. Яна Дабижа наголосила на тому, що гроші, на нове обладнання, школи могли б виділити  з комерційної діяльності – продажу булочок, чаю, платного харчування. Але освітяни впевнені, що цих грошей не вистачить на всі потреби. Наприклад, на нову посудомийну машину для НВК № 5 потрібно 120 тис. грн.

Світлана Букреєва запевнила, що управління освіти відкрите для спілкування та приймання критики. Закликала батьків звертатися у разі потреби.

Модератор заходу Тетяна Скиба наголосила на тому, що всі озвучені проблеми будуть внесені до Резолюції, яка буде передана представникам влади.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: