Нікопольці подивилися виставу і сказали «Ні!» ЗАЕС

Общество | 07:50, 21.09.2017
 Поделиться

Поделиться в

Нікопольське видання nikopol.net.ua зпосиланням на прес-службу місцевої ради пише про результати громадських слухань щодо продовження строку експлуатації третього енергоблоку ЗАЕС.

Реалізуючи права громадян та їх об’єднань на участь у розгляді питань і процесі прийняття рішень, пов’язаних з використанням ядерної енергії, виходячи з принципів відкритості та доступності інформації щодо діяльності Запорізької АЕС, Нікопольською міською радою спільно з ВП «Запорізька АЕС» ДП «НАЕК «Енергоатом» 15 вересня були проведені громадські слухання щодо подовження терміну експлуатації енергоблоку №3 Запорізької АЕС.

Приводом для зустрічі з громадськістю є завершення проектного терміну експлуатації енергоблоку №3 ЗАЕС — 05.03.2017 р. та розробка у зв’язку з цим Звіту з періодичної переоцінки безпеки енергоблоку — основного документу, на підставі якого Державна інспекція ядерного регулювання України (ДІЯРУ) прийматиме рішення щодо можливості продовження терміну експлуатації енергоблоку.

Програма заходу відповідала формату громадських слухань і передбачала: презентацію матеріалів щодо обґрунтування безпеки продовження терміну експлуатації енергоблоку №3 ЗАЕС; відповіді на запитання та зауваження учасників зустрічі; збір пропозицій, запитань та зауважень, одержаних у період проведення зустрічі.

Початку процесу громадських слухань передував виступ міського голови Андрія Фісака. Очільник міста наголосив, що громадські слухання проводяться на засадах добровільності, прозорості, свободи висловлювань, політичної неупередженості та обов’язкового розгляду поданих пропозицій. Тема слухань стосується питань забезпечення радіаційної безпеки сучасного та майбутнього поколінь. Тож присутнім був презентований уривок із вистави «Ми з Чорнобиля» зразково-театральної студії «Дебют», який надихнув учасників слухань та емоційно напружив гостроту питання радіаційної безпеки. Також, в залі була присутня молодь, яка підготувала наочність на відповідну тематику.

З доповіддю виступив заступник головного інженера з модернізації та управління ресурсом Володимир Іванов. Він представив презентаційні матеріали з обґрунтування безпеки продовження терміну експлуатації енергоблоку №3 ЗАЕС.

Після доповіді зустріч з громадськістю Нікополя продовжилася в форматі «питання-відповідь».

Не зважаючи на те, що до громадських слухань долучилася досить невелика кількість нікопольців, активну громадянську позицію у захисті життя і екологічної безпеки Нікополя висловили небайдужі містяни та депутати міської ради.

Завдяки цьому у резолюції слухань міститься вимога припинити небезпечні експерименти з понадпроектної експлуатації старих реакторів побудованої у густонаселеному регіоні України ЗАЕС на захист безпеки та соціальних прав мешканців нашого міста.

В свою чергу, ми нагадаємо, що Нікополь отримав найбільшу конменсацію серед міст 30-кілометрової зони —  12 млн. 955,7 тис. грн. (Енергодар — 8 млн. 208,7 тис. грн.)

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: