НЕВЖЕ!? В Енергодарі завершилася «соціальна» сесія

Политика | 22:02, 7.12.2016
 Поделиться

Поделиться в

31 депутат — такого давно  не бачили в сесійній залі Енергодарської міської ради. Народні обранці дружними рядами прийшли на продовження 9-ї позачергової сесії. В першій частині засідання бурхливо обговорювався порядок денний. Власне, він лишився таким, яким і був – з 19 пунктів. Але до  нього почали включати додаткові питання —  про надання матеріальної допомоги, в тому числі  і Євгену Панову в розмірі 200 тисяч гривень. Сергій Холод (ПП «Сильна Україна»)запропонував звільнити від виплати податку на землю спортивні гуртки та секції, що орендують приміщення в держустановах. Сергій Хоролець (ПП «Солідарність») виніс питання про скасування прийнятих міськародою рішень щодо оптимізації структури КП ПКВ, яка призведе до скорочення штату співробітників. Виявилося, що мало питання внести — надважливо поставити його під певним номером! Сперечалися довго, боляче, звинувачуючи одне одного в маніпулюванні та навіть шантажі!

15403254_1833671443571311_2028891905_n

А от  кадрове питання, яке запропонував Вадим Рябуха (ПП «Солідарність»), вносити не захотіли — мова йшла про прийом на роботу ще одного заступника мера, ЧЕТВЕРТОГО. Сергій Холод  почав питати — а чим, власне, займаються три вже найняті, разом з помічниками? Може, ми й пятого тоді приймемо? Міський голова Павло Музика спочатку заявив, що "не я питання виніс", але Сергій Сідаш ( ПП «Нова політика») припустив, що ну не міг мер не знати, що йому тут заступника пропонуватимуть. "Скажіть прямо, Вам зам треба чи ні?" - поставив він пряме питання. Павло Олексійович почав відповідати, як і просили, прямо: про децентралізацію, про прийняття в комунальну власність лікарні, про безліч обов`язків… Сергій Сідаш наполягав на тому, що питання про четвертого зама недоречне на соціальній сесії. Коли діло дійшло до голосування, ідея про чергового зама провалилася.

15423766_1833671500237972_288552921_n

Що ж прийняли на сесії? Більшу частину проектів підтримували без обговорень в сесійній залі, в першу чергу — соціальні. Частину прийняли зі змінами. В тому числі ті, що стосувалися статусу гуртожитків —  ЗАЕС, «Ентузіаст», «Молодіжний», три «Славутичі» та «Юність-Дружба». Мешканцям нарешті дали дозволи на приватизацію приміщень — за умови створення тимчасової депутатської комісії, яка б контролювала законність видачі ордерів.

Депутати проголосували за виділення матеріальної допомоги матері Євгена Панова Вірі Котелянець, адже вона надала чеки, які підтверджують витрати на лікування.

15403080_1833671446904644_260645127_n

Що прийняли, але «з толкача»? З другого разу  підтримали внесення змін до Програми реформування та розвитку ЖКГ на 2016-18 роки. І те лише після того, як викреслили пункт про   виділення 11 мільйонів гривень на погашення боргу за електроенергію. З другого разу прийняли  звіт начальника фінуправління Олени Денисенко про виконання бюджету міста за 1 квартал поточного року. А якби цього не сталося, то зробило б неможливим розгляд наступних питань  —  звіту за перше півріччя та внесення змін до бюджету 2016 року.

15423535_1833671480237974_1686341557_n

Що не прийняли? Не підтримали проекти рішень з виділення коштів полоненим Євгену Панову – 200 тисяч та Анатолію Петруніну – 10, а також по три тисячі родинам загиблих атовців: через відсутність механізму, адже ці витарти або непідтверджені взагалі, або не стосуються лікування. Про це депутатів попередила начальник Управління праці та соціального захисту населення Олена Смирнова: «Навіть якщо ви зараз проголосуєте «за», в мене не буде законних підстав виділяти бюджетні кошти» Павло Музика запитав, як зробити так, щоб цю матеріальну допомогу могли отримати. «Внести зміни до програми» — такою була відповідь керівниці УПСЗН. «Внесіть зміни до програми» — поставив задачу голова.

Те ж саме  — з питаням матдопомоги на адвокатів Івану Морщавці.

Не пройшли питання скасування податків на землю для гуртків та секцій, а також про оптимізацію на КП ПКВ. Їх доручено доопрацювати, щоб знов розглянути на найближчий сесії.

 

 

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: