Навіщо старшокласникам предмет «Захист Вітчизни»?

Общество | 10:58, 17.04.2017
 Поделиться

Поделиться в

У старших класах школи впроваджується предмет «Захист Вітчизни», який є обов’язковим навчальним предметом і вивчається в 10-11 класах навчальних закладів системи загальної середньої освіти та передбачає відвідування 105 годин на навчальний рік.

Завершується вивчення предмету проведенням для учнів 11 класів навчально-польових занять (зборів). Навчальні заняття проводяться відповідно до навчальної програми «Захист Вітчизни», яка затверджена Міністерством освіти і науки України. У кожному періоді предмет вивчається юнаками та дівчатами окремо.

Днями на базі навчального центру допризовної підготовки Хортицького районуЗапоріжжя відбувся обласний семінар з керівниками районних і міських методичних об’єднань та відповідальними особами щодо стану викладання навчального предмету «Захист Вітчизни».

Для учасників семінару проведено показ фрагментів уроків з практичного виконання стрільби із пневматичної гвинтівки ІЖ-38, проведено екскурсію в кімнату бойової слави.

На семінарі нагадали, що метою навчального предмету «Захист Вітчизни» є формування в учнівської молоді життєво-необхідних знань, умінь і навичок щодо захисту Вітчизни та системного уявлення про військово-патріотичне виховання як складову частину патріотичного виховання. Зокрема, передбачена підготовка учнівської молоді до захисту життя і здоров’я, забезпечення власної безпеки і безпеки інших людей у надзвичайних ситуаціях мирного і воєнного часу; ознайомлення учнівської молоді з основами нормативно-правового забезпечення захисту Вітчизни, цивільного захисту та охорони життя і здоров’я; набуття знань про задачі Збройних Сил України та інших військових формувань, їх характерні особливості; засвоєння основ захисту Вітчизни, цивільного захисту, основ медичних знань; здійснення психологічної підготовки молоді до захисту Вітчизни; підготовка учнів до захисту Вітчизни, професійної орієнтації молоді, служби у Збройних Силах України та інших військових формуваннях, визначених чинним законодавством.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: