Нардеп Бандуров добивається перерахування повного обсягу атомної субвенції

Политика | 06:55, 18.07.2017
 Поделиться

Поделиться в

 

З 2010 року території, розташовані в 30-кілометровій зоні АЕС, отримують компенсацію за ризик проживання в зоні спостереження атомних енергоблоків. Кошти на ці заходи формуються за рахунок перерахування НАЕК «Енергоатом» 1% від обсягу реалізації електроенергії, яка виробляється атомними електростанціями України. Засоби від цього збору спрямовуються у вигляді субвенції в спеціальні фонди бюджетів обласних, районних, міських рад міст-супутників атомних станцій. Йдеться про бюджетах таких міст як Енергодар, Вараш, Нетішин, Южноукраїнськ, Славутич.

У держбюджеті 2017 року надходження від цього збору становлять 423 мільйони гривень. У той же час, атомна субвенція територіям становить лише 137 млн. грн. — це 33% від суми збору. Це питання народний депутат Володимир Бандуров поставив під час зустрічі з прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом 12 липня, домагаючись відновлення справедливості.

Для місцевих громад, чиї інтереси представляє у парламенті Володимир Бандуров, атомна субвенція є вкрай важливою. За рахунок цих коштів ремонтуються школи, лікарні, дитячі садки, соціальні об’єкти та дороги.

Саме тому народний депутат України Володимир Бандуров звернувся до Володимира Гройсмана з вимогою збільшити розмір атомної субвенції до 423 мільйонів гривень, тобто до повного обсягу збору, який перераховує до Держбюджету НАЕК «Енергоатом». Окрім того, депутат вимагає передбачити у бюджетній резолюції на 2018 рік розмір субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження, у розмірі 100% збору, що платить експлуатуюча організація ядерних установок.

— Для жителів Енергодара, частини Василівського, Кам’янсько-Дніпровського та Великобілозерського районів Запорізької області, інтереси яких я представляю у Верховній Раді, атомна субвенція є вкрай важливою. Адже за рахунок цих коштів ремонтуються школи і лікарні, дитячі садки, соціальні об’єкти і дороги. Уже кілька років поспіль території, що знаходяться в 30-кілометровій зоні ЗАЕС, отримують цю субвенцію в неповному обсязі, В нинішніх непростих умовах скорочення атомної субвенції позбавляє території таких необхідних коштів на розвиток, — заявив Володимир Бандуров.

 

 

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: