На стихійному ринку знову працює поліція

Общество | 12:31, 27.10.2017
 Поделиться

Поделиться в

На стихійному ринку, де з понеділка оголошена акція та збір підписів на підтримку легалізації торгівлі, сьогодні знову працювали правоохоронці. Як пояснили самі представники поліції, вони виконують свою роботу: отримали повідомлення на 102 і тепер намагаються заборонити людям торгувати. Щоправда, невідомо, яким чином їм себе поводити: на пенсіонерок з горішками навіть протокол не складеш, адже для цього у бабусь мають бути документи… Розганяти силою несанкціонованих торговців бажання теж нема.

Самі продавці заявили, що зранку на ринок приходив пан Казаков. І начебто це він викликав поліцію — адже йому необхідно проводити будівельні роботи на даній ділянці, а люди з товаром, звісно, заважають. Правоохоронці цю інформацію ані підтверджувати, ані спростовувати не мають права — розголовушати особу, що викликала, вони не можуть.

Обурені продавці нагадали поліції, що в понеділок відбулася зустріч з мером, на якій він порадив збирати паідписи на підтримку створення на даному місці та в Енергодарі взагалі кількох так званих соціальних ринків. Щоправда, дозволу на торгівлю, очевидно, ніхто не давав…

Правоохоронці поводили себе коректно, а організаторка акції Наталія Данилова вирушила до мерії, щоб  привезти представника влади для захисту прав продавців. За словами пані Наталії, їй пообіцяли, що на місце подій ось-ось приїде заступник голови з юристом. Жінка, що займається проблемою легалізації базарчика, настільки емоційно сприймає всю ситуацію, що врешті решт їй стає зле. Викликають «швидку», яка забирає пані Наталію в лікарню.

Ніхто з представників місцевої влади на ринку не з`являється. Станом на 12 годину на території залишається кілька правоохоронців.

Нагадаємо, що конфлікт між владою та напівлегальними продавцями має довгу та багату історію. З одного боку, енергодарці скаржаться на безлад, захаращення пішохідної зони, витоптані газони навколо цього «шанхая». Також очевидно, що не все те, що продається на базарчику, вирощене власноруч — торгують тут і так звані «перекупщики». Самі продавці відзначають, що потрапити за прилавки міського ринку є проблемою, крім того, те «містове», яке там беруть, для багатьох непідйомне.

З іншого боку, таки є велика частина містян, яким зручно робити покупки саме на такому міні-риночку — він працює набагато довше, ніж офіційний міський ринок, зручно розташований біля продуктового магазину, а товар нічм не гірший, ніж в супермаркеті чи легальному базарі. «Щасливим власникам» дач — пенсіонерам — дійсно зручно та вигідно продавати свої овочі-фрукти саме тут, ввечері, після приїзду/приходу з «фазенди». Лишити їх підробітку — чи справедливо це?

Правоохоронці розказали, що скаржаться на торгівців мешканці прилеглих будинків. Адже попід багатоповерхівками подекуди влаштували громадські вбиральні..Також є проблема під`їзду транспорту до базарчика та у двори.

Однозначно сказати можна лише одне: вирішити проблему таким чином, щоб зберегти порядок та законність, догодивши і тим, хто продає, і тим, хто купує, і тим, хто живе поруч, може лише місцева влада. Яка поки що не долучається до справи настільки активно, як цього вимагають організатори акції протесту.

 

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: