На Рівненській АЕС вимагають підвищення зарплат, а в разі невиконання вимог — страйк

АЭС | 16:46, 3.10.2017
 Поделиться

Поделиться в

28 вересня в Адміністративному корпусі Запорізької АЕС  відбулась позачергова конференція трудового колективу. В порядку денному було два питання — подовження діючого колективного договору НАЕК «Енергоатом» та підвищення заробітної плати працівникам компанії. Щодо першого питання, то одноголосно підтримано рішення подовжити дію колдоговору, бо він є одним з кращих прикладів в Україні в частині соціальних гарантій. Щодо підвищення зарплати, то рішення було прийняте наступне: «Доручити профспілковому комітету НАЕК «Енергоатом» в рамках діючого законодавства розробити програму дій  щодо захисту працівників комапнії НАЕК в частині підвищення зарплати».

Іншу риторику використали колеги з Рівненської АЕС. «Про нинішню ситуацію щодо заробітної плати на РАЕС присутніх делегатів конференції проінформував генеральний директор Павло Павлишин. «За п’ять років середня заробітна плата персоналу РАЕС зросла приблизно на 7 тис. гривень: з 8200 у 2012 році до 15189 (очікують на кінець 2017 року). При цьому темпи зростання заробітної плати дещо знизилися у 2014-15 роках – на 7%  та 8%. А у 2016 році середня зарплата по станції зросла на 26%. Однак цього року очікується стрімкий спад зростання заробітної плати – всього 11%, — зазначив Павло Павлишин. — 11% сьогодні, в умовах швидкого зростання цін, як на мене, це взагалі нічого. Ми, як галузь, яка практично субсидує тарифи на електроенергію для населення, просто зобов’язані вимагати підвищення заробітної плати»

Як повідомив Павло Яремович, цьогоріч вдалося втримати щомісячну премію для промислового та непромислового персоналу на рівні минулого року. Крім того, уже зарезервовано кошти на премію до Дня енергетика. Якщо вдасться зекономити, премія буде більшою. Проте, як наголосив керівник РАЕС, в першу чергу потрібно думати про підвищення окладів працівників, тож  запропонував передбачити у Колективному договорі збільшення мінімальної тарифної ставки (посадового окладу) з 1,5 до 2 прожиткових мінімумів. При цьому переглянути схеми формування тарифних ставок в сторону збільшення в межах доведеного Фонду оплати праці. Ця пропозиція увійшла до Постанови конференції.

Голова профспілкового комітету Іван Мельник назвав критичною ситуацію, яка склалася на підприємстві в частині оплати праці та соціального захисту трудового колективу. «Нам ніхто не пояснює, чому багатотисячний трудовий колектив Енергоатома, від роботи якого залежить безпека держави, змушений працювати «на межі виживання», тоді як інші енергогенеруючі підприємства, у тому числі і приватні, роль яких у розвитку держави значно менша, перебувають у привілейованому стані внаслідок дискримінаційної тарифної політики щодо виробництва електроенергії. Я в жодному разі не закликаю до погіршення їх фінансування, а до розумного, державницького підходу в управлінні енергетичним комплексом України», — наголосив профспілковий лідер.

Голова профспілки зауважив, що адміністрації та профспілковому комітету НАЕК «Енергоатом» у найкоротший термін необхідно вжити заходів для невідкладного розгляду в НКРЕКП питання підвищення тарифу на електроенергію для Компанії з урахуванням першочергових витрат для забезпечення безпечної експлуатації енергоблоків, участі у програмах міжнародного моніторингу безпеки ядерної енергетики та встановлення справедливого співвідношення темпів зростання заробітної плати працівників до темпів зростання зарплати  по промисловості України. У разі відмови НКРЕКП у задоволенні цих вимог – профспілковий комітет Енергоатома організує масштабні акції протесту.

Наразі існує необхідність продовження дії чинного Колективного договору НАЕК «Енергоатом» на 2018 рік. «У нинішніх умовах та зважаючи на досвід колдоговірних процесів в інших галузях економіки, вірогідність досягнути кращих умов для трудового колективу у порівнянні з чинним Колективним договором досить низька, а вірогідність втрат – висока», — наголосив І. Мельник. Пропозиції голови профспілкового комітету одноголосно підтримали делегати та включили їх до Постанови конференції. — повідомляє сайт РАЕС.

 До речі, премії на ЗАЕС нижчі за премії на РАЕС. Так, наприклад, щомісячна премія у енергодарських енергетиків з промислового персоналу становить 25%, а непромислового 12%, тоді як на РАЕС це 30% і 16% відповідно.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: