На реакцію від скандальної вакцини поскаржилися 7% дітей

Общество | 20:39, 25.03.2017
 Поделиться

Поделиться в

До Запорізької області у 2016 році шляхом централізованого постачання надійшли вакцини АКДП (для профілактики дифтерії, коклюшу та правця) у кількості 99520 доз, що становить 94,6 % від річної потреби, та вакцина «Пентаксим» — 22 % від річної потреби.

Як повідомили в Департаменті охорони здоров’я облдержадміністрації, з урахуванням кількості вакцини АКДП, якої було закуплено за рахунок коштів місцевих бюджетів 11218 доз, річна забезпеченість на теперішній час становить 105,3 %.

За станом на 01 січня 2017 року в області залишилося 81392 дози АКДП, що відповідає 38,7% річної потреби цього року.

Також у другому півріччі (липень, жовтень, листопад) 2016 року отримано АКДП анатоксин у кількості 415650 доз, що відповідає 110,4% від річної потреби 2016 року. Залишок на 01 січня 2017 року склав 376635 доз, що становить 98% від потреби поточного року. Цей препарат використовується для профілактики дифтерії і правцю дітям, починаючи з семи років, та дорослим.

У вересні 2016 року отримано АКДП анатоксин у кількості 45500 доз, що відповідає 120,7% від річної потреби. Залишок сягає 129% від потреби 2017 року. АКДП анатоксин використовується для профілактики дифтерії і правцю дітям шестирічного віку.

Для проведення щеплень проти дифтерії, правцю та коклюшу можуть використовуватися кілька вакцин: АКДП, Інфанрикс, Бустрикс, Інфанрикс+ІПВ, Пентаксим, Інфанрикс-Гекса.

За інформацією спеціалізованих міжнародних організацій, які відповідно до законодавства здійснюють централізовану закупівлю вакцин для проведення обов’язкових профілактичних щеплень, централізованої закупівлі комбінованих вакцин з ацелюлярним компонентом до 2019 року не заплановано.

З усіх вищеперелічених вакцин найбільш реакгогенною є АКДП у зв’язку з наявністю у її складі цільноклітинного кашлюкового компоненту, що забезпечує формування найбільш стійкого імунітету.

Вакцина АКДП використовувалась у попередні роки закладами охорони здоров’я для проведення первинного вакцинального комплексу до появи комбінованих вакцин. З 2004 року нарівні з АКДП почали використовувати вакцину Інфанрикс, у подальшому — Пентаксим для перших двох щеплень та АКДП або Інфанрикс для 3-4 щеплення.

Вакцина АКДП, яка використовується в Україні, виробництва Індії, відповідає світовим стандартам та рекомендована Всесвітньою організацією охорони здоров’я до використання.

3 жовтня 2016 року по лютий 2017 року в області проведено щеплення вакциною АКДП понад 42 тисячам дітей. З них 7% мали реакції на щеплення від слабих місцевих реакцій (припухлість та почервоніння в місці введення) до сильних загальних (підвищення температури тіла до 39 градусів і вище та інше), які протягом 2-3 діб припинялись без додаткового медичного втручання. Слід зазначити, що будь-яких ускладнень на введення АКДП в області не реєструвалось.

Згідно з наказом Міністерства охорони здоров’я України «Про порядок проведення профілактичних щеплень в Україні та контроль якості й обігу медичних імунобіологічних препаратів» закладами охорони здоров’я за бажанням батьків може бути зроблено щеплення вакциною, придбаною за кошти батьків, яка реалізується через аптечну мережу.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: