Мовне питання в енергодарських школах знов бентежить депутата Івана Морщавку

Политика | 16:57, 21.09.2017
 Поделиться

Поделиться в

На сьогоднішньому засіданні виконкому начальник управління освіти Світлана Букреєва доповідала про основні показники розвитку освіти в місті. Депутат Іван Морщавка знов, як і двома засіданнями раніше, звинуватив кервництво управління освіти в сепаратизмі і погрожував прокуратурою. Знов те саме питання лунало: скільки дітей в Енергодарі начається українською, і знову відповідь — 50%. Чому не всі — бо потрібно вчителям пройти відповідні курси, щоб мати право викладати українською, а також потрібні посібники. Саме україномовних підручників було запропоновано купити на суму більш як пів мільйона гривень, але через блокування рішення сесії ці гроші досі не надійшли в управління освіти.

— Павло Олексійовичу, перевірте, на які книги збирається витратитит кошти бюджету управління освіти! Я щось дуже суміваюсь, що на українські, — підсумував Іван Морщавка. В ситуацію спробувала втрутитись член виконкому, директор багатопрофільного ліцею Ірина Мятович. Вона нагадала, що зараз виконком вирішує зовсім не мовне питання. Але її репліка була російською і…. Іван Євгенович відмовися її розуміти і порадив переїхати до тієї країни, мовою якої вона розмовляє. Чомусь вимоги розмовляти українською він не висуває до своїх однопартійців — депутаток Наталі Лабяк та Юлії Соляник і взагалі, таким ревним поборником української став віднедавна. Таку зухвалість пан Морщавка дозволяє собі не вперше і його конфлікт у дитячому садочку, коли він так само не надто церемонився з педагогами, мала для нього досить сумні наслідки — судову тяганину і домашній арешт. Але Іван Морщавка знов на свободі, тож продовжує у своєму дусі ображати освітян.

Наступне питання про пільгові категорії дітей, які отримують харчування в школах безкоштовно, також викликало обурення депутата. Він нагадав, що «дітей труять ті самі підприємці, що і в минулому році «, але вся ця словесна перепалка набридла членам виконкому і вони схвалили обидва питання по освіті.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: