Мобілка у школяра: заборонити не можна дозволити?

Общество | 12:21, 2.08.2018
 Поделиться

Поделиться в

Мобілки у дітей в руках — звичне явище. Гаджети супроводжують малечу та підлітків  всюди — на вулиці, під час поїздок, в літніх таборах. За місяць розпочнеться навчальний рік, тож разом з дітьми в школу підуть і мобільні телефони.

Чи заважають мобілки навчальному процесу? Якщо так, то що робити, щоб уникнути цього?

А може, мобілки в школі взагалі варто заборонит?

На питання, що робит з телефонами у школі, відповіла міністр освіти та науки України лілія Гриневич в інтерв’ю «Главкому».  

«Школа повинна мати хоч якусь автономію. Не може міністерство все регулювати у 16 020 школах. Є якісь стандартні вимоги. Якщо мобільні телефони заважають навчальному процесу, школа може розробити правило щодо їх використання, тому що кожна з них має свій статут і внутрішній розпорядок», — заявила Гриневич. На її думку, не можна позбавляти батьків можливості спілкування з дитиною впродовж навчального дня, але «для цього можуть бути тільки перерви». «Тому рішення може бути таким: діти заходять в клас на урок, складають в скриньку свої мобільні телефони, відключивши звук. А на перерві – будь ласка, візьміть свій мобільний і передзвоніть до батьків. Тут важливо застерегти права усіх, але такі речі не можуть регламентуватись міністерством», — зауважила керівник Міносвіти.

Психолог Людмила Костушевич вважає, що постійний телефонний зв`язок між дітьми та батьками — наслідок страхів дорослих. На жаль, навіть дорослі не почуваються безпечно, тому й за дітей переживають. Однак гіперопіка може завдати шкоди — вона стримує розвиток самостійності.

Ми поцікавилися: а може, телефони заборонити і на перервах теж? Нехай би діти спілкувалися, готувалися до наступного уроку, їли, врешті-решт!!!

«Ці діти — інші! Вони за допомогою гаджетів спілкуються — показують одне одному фото, картинки, відео. Ми цього не змінемо. Тому не варто забороняти телефони на перервах. А на уроках однозначно табу! Будь-який спалах екрану відволікає, не дає зануритися у тему. Звідси — прогалини у знаннях!», — вважає психолог.

А які варіанти вважають доречними енергодарці?

Що робити з мобілками у школі?
  • Добавить свой ответ

 

 

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: