Мітинг-реквієм та смолоскипна хода: вшанування пам’яті загиблих може бути різним

Общество | 21:54, 20.02.2017
 Поделиться

Поделиться в

О 17.30 біля пам’ятного знаку «Герої нашого часу» зібралися громадські активісти  — на запрошення ГО «Об’єднання учасників АТО та волонтерів» підійшло близько 50 осіб. Майже всі обличчя виявилися знайомими: це постійні учасники патріотичних та благодійних акцій, волонтери, священники та прихожани УПЦ КП. Також серед них помітили депутата Анатолія Анохіна та заступницю міського голови Яну Дабіжу, які прийшли ще й на це неформальне зібрання.

DSC01114

DSC01089

Ставши в коло біля бочки з вогнищем, люди говорили. Про свої відчуття три роки тому і сьогодні. Про зміни в поглядах і настроях. Про прагнення зробити Україну незалежною та сильною країною. Отець Володимир Ліщук (старший) розповів про те, як в Михайлівському соборі УПЦ КП приймали перших поранених…Їм тут же робили операції. Декого тут же відспівували…

DSC01133

Про необхідність щоденної та подекуди абсолютно непомітної, але надважливої роботи — над собою та в суспільстві, говорили всі. Волонтерка Тамара Бєлік заявила, що в свої 34 роки нічого страшнішого за криваві розстріл Майдану вона не бачила. І що треба жити так, щоб передати дітям країну не в руїнах…

DSC01137

Тетяна Скиба, редакторка видання  «Мы и наше время» та очільниця місцевого осередку ВО «Просвіта» вважає, що сьогодні нам треба не те що розвивати громадянське суспільство — ми маємо народити його.

Говорили досить довго, на мітингу лунали і вірші, і цитати. Наприкінці волонтери запропонували всім бажаючим долучитися до збору коштів на найближчу поїздку в зону АТО — і люди відгукнулися. Півтори тисячі гривень опинилося в скринці для благодійних внесків.

DSC01154

DSC01155

До пам’ятного знаку поклали квіти і помовчали в пам’ять про загиблих. Завершився вечір виконанням традиційного «Ще не вмерла України ні слава, ні воля» як раз біля 18.30, і частина активістів вирушила на наступний захід, якій влаштовував Національний корпус Енергодара — смолоскипну ходу.

DSC01159

DSC01160

В першу чергу на місці формування колони — біля інформаційного центру — впадала в око велика кількість поліції  — ми нарахували 7 машин. Плюс — «швидка». Посеред вулиці шикувалися молоді люди, подекуди — дуже молоді, на вигляд — підлітки. В руках у людей були прапори та смолоскипи. Обличчя деяких учасників ходи чомусь були закриті.

DSC01162

DSC01166

DSC01168

Колона, вигукуючи «кричалки», пройшла по вулиці Курчатова і повернула на проспект Будівельників. Там пішли в діло димові шашки, що надзвичайно порадувало молодшу частину учасників ходи та тих підлітків, які супроводжували ходу на тротуарах. Вцілому захід виглядав добре орагнізованим, але менш чисельним, ніж очікувалося — біля сотні люду йщли в колоні. Зупинку зробили біля пам’ятника Тарасу Шевченку, де заспівали Гімн Украни, а далі вирушили до пам’ятного знаку «Герої нашого часу».  Там й завершилося це нове для нашого міста дійство.

DSC01170

DSC01172

DSC01171

DSC01174

Як би не виглядала хода з боку — десь мілітаризованою, десь агресивною, десь просто загрожуючою — насправді все пройшло  мирно. Олександр Бєлка, організатор заходу, зазначив, що взагалі проведеною роботою він задоволений, хоча очікував, що більше енергодарців приєднається до ходи. Адже цього разу більшу частину учасників склали побратими з Національних корпусів Запоріжжя (50 осіб), Дніпрорудного (20 осіб) та Мелітополя (20  осіб) А самі гості з різних міст відзначили, що акція їм сподобалась, підтримати енергодарців, знаючи, які настрої панують серед частини населення, було справою честі, а вцілому наше місто їм сподобалось.

 

 

 

 

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: