Міський голова врятував СМСЧ №1. Від всього

Общество | 15:38, 27.10.2017
 Поделиться

Поделиться в

Вчора на сайті міськради з`явилася інформація про кадрові перестановки в медико-санітарній частині. З повідомлення стає зрозуміло, що Людмила Кульпіна приховала від енергодарської влади ініформацію про те, що Міністрество охорони здоров`я не підписало з нею черговий контракт. Більше того, вона не підготувала собі на заміну виконувача обов`язків, тим самим ризикуючи зарплатнею медпрацівників. І лише втручання міської адміністрації врятувало ситуацію – виконувати обов`язки начмеда призначено Ольгу Берестову, а зарплатню буде виплачено.

Вже зранку коментувати ситуацію погодилися Людмила Кульпіна та Ольга Берестова. Почали з роз`яснень щодо контракту. Людмила Кульпіна зазначила, що підписувала договори щонайменше 4 рази — були терміни і 1 рік, і 3 роки. Як завжди, заздалегідь вона подала документ на розгляд до департаменту. Причин переживати, що договір не подовжать, не було — з Міністерства повідомили, що попередньо Людмила Кульпіна має високий рейтинг. За результатами колегії під головуванням Вікторії Клименко (керівник обласного департаменту) зауважень, крім претензій до матеріально-технічної бази, у нашої СМСЧ не було. Тому на останніх зустрічах з мером (18 та 24 жовтня) це питання не ставили. Тим більше, за словами Кульпіної, дату закінчення контракту представники влади Енергодара знали.

Можливо, саме тому надсилали листи — кому і з яким змістом невідомо, але результат начальник СМСЧ відчула: їй телефонували із запитаннями «чому Ви відмовляєтесь переходити до комунальної власності?», «а що у Вас за відносини з місцевою владою?» І ось — підставою для непідписання контракту стає лист, тепер вже — від Костянтина Бриля, в якому він «не заперечує проти звільнення Кульпіної».

З Костянтином Брилем Кульпіна спілкувалася всього раз – з приводу створення гемодіалізного центру. Тож, чому губернатор так легко погодився з усуненням начмеда Енергодара — невідомо.

Наказ про непідписання договору Людмила Кульпіна побачила наприкінці дня 24 жовтня. Тоді ж стало відомо, що виконувачем обов`язків призначено Ольгу Берестову. На звинувачення в тому, що не підготувала собі наступника, Кульпіна зазначила: не в її компетенції призначати виконувача обов`язків. Цим має займатись Міністерство охорони здоров`я. Так само як і призначати нового керівника.

В результаті втручання міської влади ситуацію з безвладдям в СМСЧ та ризиком невиплати грошей медикам вирішено – Ольга Берестова погодилася виконувати обов`язки начмеда. Що конкретно було зроблено, нам розповіла сама Ольга Василівна. Вона підтвердила, що події розгортался стрімко, тому спочатку вона дійсно відмовлялася обіймати посаду в.о. начмеда. Хоча, в принципі, це не було чимось новим для неї — на час відпусток, відряджень тощо їй доводилось виконувати таку роботу. Але вирішення питання позитивно в більшій мірі залежало від того, що вони вдвох з Людмилою Кульпіною обговорили ситуацію, зважили «за» і «проти», а потім вже Ольга Берестова погодилася. Власне, ніякої заслуги місцевої влади в цьому не було і не могло бути — це компетенція Міністерства. Крім того, колектив СМСЧ №1 має намір впливати на подальший процес призначення керівника, а то й на повернення на посаду саме Людмили Кульпіної.

Працювати медико-санітарна частина планує в штатному режимі. До затримки зарплати персонал поставився з розумінням — принаймні, скарг ніяких не надходило. Тим більше, затримка склала всього один день.

А от з виплатою 25-відсоткової надбавки, яка нині буде називатися «премією», може виникнути більш серйозна затримка. І право підпису тут зовсім ні до чого. І тут медикам варто морально підготуватись.

Людмила Кульпіна заявила, що місцевій владі просто незручно спілкуватись з такими як вона — бо не мовчить. В свою чергу, Людмилі Анатоліївні «нема з ким працювати серед представників влади саме з медичних питань — в команді мера нема таких людей».

Нагадаємо, що всі процеси, пов`язані з СМСЧ №1, відбуваються без урахування думки місцевих мешканців. Так, обіцяних міським головою слухань енергодарці не дочекалися, рішення про передачу в комунальну власність приймалося на «секретній» сесії майже в нічну зміну, і навіть петиція не змогла вплинути на розвиток подій. Тепер місцева влада втручається в кадрову політику, не маючи на те повноважень. При цьому фінансові питання вирішувати відмовляється, так само, як і гарантувати щось медикам, яких лякає перехід закладу до комунальної власності.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: