Міська влада знайшла аргументи для передачі СМСЧ в комунальну власність

Общество | 13:07, 8.02.2017
 Поделиться

Поделиться в

В Енергодарі розпочато підготовку до громадських слухань з питання передачі СМСЧ №1 на баланс міста. Міська влада наполягає на тому, що завдяки створенню комунального підприємства у медичній установі можна буде зробити капітальні ремонти.

«Енергодарська медико-санітарна частина вимагає капітальних ремонтів приміщень, оновлення матеріально-технічної бази і заміни обладнання, яке давно вичерпало свій термін користування. Однак до передачі СМСЧ на баланс міста виділення коштів на капітальні видатки з міського бюджету неправомірно згідно із законодавством. Надання медичній установі статусу комунального закладу дозволить не тільки налагодити контроль за використанням бюджетних коштів та якістю медичних послуг, які надаються населенню, але й збільшити розмір фінансування медсанчастини для забезпечення її стабільної роботи, — зазначено на сайті міськради.

Обсяг медичної субвенції з державного бюджету становить 45,1 мільйона гривень, які згідно законодавства, спрямовані на поточні видатки галузі, крім витрат на оплату комунальних послуг та енергоносіїв. За інформацією начальника ДЗ «Спеціалізована медико-санітарна частина №1» Людмили Кульпіної, цих коштів недостатньо для повного забезпечення та нормального функціонування медико-санітарної частини. Тому часткове фінансування, як і в минулому році, буде забезпечено з міського бюджету.

На сьогоднішній день загальна сума фінансування медико-санітарної частини з міського бюджету становить 32 032 822 гривень. Кошти з міського бюджету планується направити на виплату заробітної плати з нарахуваннями медпрацівникам (22 597 947 грн,), Оплату комунальних послуг та енергоносіїв (4 417 533 грн), придбання медикаментів (2 500 000 грн), продуктів харчування (1 823 396 грн), оплату послуг, крім комунальних (455 830 грн), курси підвищення кваліфікації (10 000 грн), пенсії (1 781 166 грн), витрати на відрядження (50 000 грн). Середня заробітна плата працівника галузі охорони здоров’я у 2017 році планується у розмірі 5 021 гривень.

У ході проведеного напередодні «круглого столу» з питань реформування медичної галузі було прийнято рішення провести загальноміські громадські слухання щодо доцільності передачі СМСЧ №1 на баланс міста. Сьогодні вже розпочато підготовчу роботу до їх проведення. До обговорення планується залучити працівників містоутворюючих підприємств, представників громадськості та жителів міста.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: