Куди звертатись, якщо під вашим під’їздом оселився безпритульний?

Общество | 21:30, 11.09.2018
 Поделиться

Поделиться в

Мешканці будинку №33 по Українській 2 доби вивчали це питання. Адже однієї непрекрасної ночі під під’їздом вивантажили пакунки з речами, а з ними — господаря: чоловіка похилого віку.

Дід (принаймні, так можна було подумати про чоловіка з такою зовнішністю), ні до кого в хату не пішов, а облаштував місце проживання просто на скамійці. Десь поряд в нього знайшовся туалет, крім того, він не так вже й добре почувався, бо подекуди була ще й блювота. Забирати діда додому ніхто не поспішав.

Мешканці під’їзду викликали поліцію, щоб чоловіка доправили… не знають точно, куди, але однозначно — ЗВІДСИ. Але номер не пройшов: дядько покидати таку майже рідну лавку не збирався, тим більше, переживав за свої речі. Невольні сусіди розповіли, що поліція не змогла забрати чоловіка без його згоди.

Ввечері мешканці звернулися до журналістів… Не те щоб у нас є можливість забрати безхатька, але раптом щось придумаємо! Думати довго не стали, а набрали мобільний номер заступника міського голови Андрія Терентьєва. Той порадив звернутися на «швидку» — ніби вони мають приїхати та, у випадку загрози життю особи, забрати в лікарню.

Ми зробили, як радив Андрій Альбнертович. І почасти від нашої наполегливості, почасти через згадку про звернення до заступника міського голови, почасти через власну професійну відповідальність медики пообіцяли приїхати.

Тим часом ми знайомилися з дідом. Виявилося, що чоловіку не так вже й багато років — 56. Звати його Костянтин, назвав і прізвище. А ще від сусідів ми дізналися, що у під’їзді мешкає його… син! Щоправда, «тато» все життя знущався з своєї колишньої дружини, а потім взагалі покинув родину. Тому на теплий прийом годі й розраховувати.

Ми зайшли до сина в гості. Молодий чоловік заявив, що нічого своєму родичу не винен — батько пішов з родини, коли сину було 3 роки. Він переїхав жити у Луганську область. Повернувся в Енергодар 4 роки тому. Тоді син пустив батька до себе. Але той не хотів працювати, намагався поводити себе «як господар», врешті решт, довелося сказати татку «до побачення». Дід жив у приятеля, а зараз посварився з ним, тож і друг виставив його на вулицю. В жодному випадку, відповідальності за батька син не відчуває, пускати додому старого (хоч і не такого вже старого — навіть не пенсійного віку) не хоче і не буде. Крім того, син стверджує, що батько ЗНАВ про виселення ще1,5 місяці тому! Пропозицію оселити його вдомі для людей похилого віку відкинув, натомість претендував на житло  сина… Більше того, він вважає, що і квартира належить йому, і навіть  дача. Хоча все це майно — дідуся молодого чоловіка та матері.  Сусіди підтвердили слова молодого чоловіка щодо того, як вчинив свого часу з власною родиною цей безхатько.

Як би то не було, лишати людину на вулиці — не варіант, тим більше, що ще й мешканці категорично вимагали очистити свою скамійку від такого «замечательного соседа».

«Швидка» прибула, але побачивши клунки, лікарі однозначно заявили: ні, все це в лікарню не поїде. Тільки чоловік, і то, якщо погодиться. Здогадайтеся, чи погодився наш Костянтин? Ні… Медики поїхали далі (вони і так витратили на те, щоб переконати безхатька відправитися в інфекційне, зо півгодини)

Ми ще раз набрали заступника міського голови. Андрій Альбертович заявив, що соцслужби у курсі справи (щоправда, незрозуміло тоді, чого дід під під’їздом …), завтра вранці (не сьогодні ввечері) почнуть розбиратися. Сказав, що відповідальність за прилаштування старого до якогось закладу — справа, в першу чергу, сина, але і згода самого безхатька теж потрібна. Думка мешканців будинку, на жаль, майже не враховується: якщо безхатько смітить (а це так, бо в туалет його ніхто не пускає), то треба викликати поліцію..

Ну, ви зрозуміли: всіх викликаєш, всі питають — «хочете їхати з нами? — ні», тому дід сидить на лаві, а служби роз’їзджаються у справах… Врешті решт, і везти особливо нема куди, хочу Андрій Терентьєв згадав про якійсь заклад за межами міста та навіть транспорт, яким можна буде доправити туди безхатька. Але — якщо той захоче…

Мешканці налаштовані рішуче: якщо завтра безхатька не заберуть соціальні чи інші служби, діда повантажать у візок і відвезуть до мерії.

 

 

 

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: