Козаки бувають різні…

Общество | 18:18, 16.12.2016
 Поделиться

Поделиться в

Запорізьке козацтво проігнорувало Координаційну раду за участю Міністра оборони Степана Полторака, що відбулася вчора, 15 грудня, у Києві, через участь у ній так званих реєстрових козаків

Про це кореспонденту Depo.Запоріжжя повідомив голова обласної координаційної ради Дмитро Сухінін.

Сухін зазначив, на Координаційну раду з питань розвитку козацтва в Україні, що відбулася у Києві вчора, 15 грудня, від Запоріжжя був делегований лише отаман Запорозького Війська Низового «Запорозька Січ» Костянтин Рижов. Запорізькі козаки, можна вважати, фактично проігнорували цей захід через участь у ньому так званих реєстрових козаків, якими орудує Анатолій Шевченко, що свого часу «прославились» співпрацею з «русским миром».

Зі слів Костянтина Рижова, учасники Координаційної ради з питань розвитку козацтва в Україні одностайно висловились за те, щоб не включати реєстрових та Шевченка до складу ради. «По суті, вказали Шевченкові на двері», — каже отаман. «Втім, міністр оборони України, генерал армії України Степан Полторак, під головуванням якого проходив цей захід, поставився до цієї козацької ініціативи дещо лояльно. Полторак запропонував питання щодо присутності в раді реєстрових розглянути наступним разом. Це наприкінці грудня. Тобто питання поки що залишається відкритим», , — додав Рижов.

У свою чергу, міністр оборони наголосив на важливості відновлення роботи Координаційної ради на прозорій основі. «Нам потрібна дієва, працездатна структура, яка дозволить використати потенціал козацтва у повному обсязі. В першу чергу, йдеться про військово-патріотичне виховання молоді та підготовку особового складу Збройних Сил України», — зазначив Полторак.

Учасники заходу звернулися до всіх обласних козацьких координаційних рад та громадських козацьких організацій об’єднатися та спрямувати свою діяльність на утвердження та розвиток української державності. Зокрема, відродження традицій козацтва в Україні перш за все має бути дієвим, а отже козацькі організації мусять відмовитися від застосування у своїй діяльності показової бутафорністі у вигляді генеральських (маршальських) та інших невластивих українському козацтву звань, розцяцькованих мундирів, погонів з великими зірками та великою кількістю медалей та орденів, що не отримані за героїчні вчинки та вагомі державні справи. А найголовніше — не співпрацювали з російськими організаціями, що реалізують в Україні програму «русского миру» тощо.

До кінця поточного року, на наступне засідання ради, будуть опрацьовані критерії для входження козацьких організацій до складу ради, а також підготовлені пропозиції щодо її подальшої роботи.

Джерело: Depo. Запоріжжя

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: