Комплекс з переробки радіоактивних відходів Запорізької АЕС введено в дослідну експлуатацію

АЭС | 10:15, 28.12.2017
 Поделиться

Поделиться в

27 грудня 2017 року на Запорізькій АЕС під головуванням першого віце-президента — технічного директора ДП «НАЕК «Енергоатом» Олександра Шавлакова за участю представників Компанії, підрядних і проектних організацій, фахівців Запорізької АЕС відбулася підсумкова виробнича нарада щодо введення комплексу з переробки радіоактивних відходів (КП РАВ) ЗАЕС в дослідну експлуатацію, повідомляє офіційний сайт ЗАЕС

Розпочинаючи зустріч Олександр Шавлаков зазначив, що Компанія «НАЕК «Енергоатом» і Запорізька АЕС виконали взяті на себе зобов’язання щодо введення комплексу з переробки РАВ, який є ланкою загальнодержавної програми поводження з РАВ. Це подія високої значимості. Він подякував колективу будівельників, монтажників, колективам підрядних організацій, які брали участь в будівництві об’єкту, проектувальникам, експлуатаційникам за якісну, успішну роботу.

В ході виробничої наради технічний керівник проекту — заступник начальника цеху дезактивації Сергій Пихтін презентував мету створення, основні завдання, склад комплексу, призначення та принцип роботи кожної установки комплексу, вартість і очікувані результати від майбутньої промислової експлуатації.

Також він зазначив, що виконаний обсяг робіт дозволив провести попередні випробування КП РАВ в середині грудня, тим самим підтвердивши можливість введення комплексу в дослідну експлуатацію на імітаторах РАВ.

Підбиваючи підсумки наради, генеральний директор Запорізької АЕС Олександр Остаповець висловив слова подяки всім, хто брав участь в реалізації цього проекту. Він підкреслив його важливість ще й з точки зору створення нових робочих місць, що актуально сьогодні для міста-супутника.

Учасники наради здійснили обхід приміщень комплексу, оглянули змонтоване обладнання. Випробування комплексу на реальних РАВ з подальшим введенням в промислову експлуатацію заплановані на 2018 рік.

Проект зі створення комплексу з переробки РАВ на Запорізькій АЕС реалізується для приведення системи поводження з РАВ у відповідність до сучасних вимог, а також забезпечення можливості передачі РАВ на остаточне захоронення. Модернізація системи завершиться створенням повного циклу поводження з радіоактивними відходами.

 

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: