Коли в Енергодарі будуть доступні безкоштовні ліки?

Общество | 19:28, 9.04.2017
 Поделиться

Поделиться в

Днями відбулася нарада з представниками аптечних закладів щодо впровадження відпуску ліків по пільгових цінах.

Кабмін передбачив відшкодування лікарських засобів, призначених для лікування серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми. Міністерство охорони здоров’я України затвердило Реєстр лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню, а також визначило розмір відшкодування та суми доплати щодо кожного торгового найменування лікарського засобу, який бере участь у програмі відшкодування.

Департаментом охорони здоров’я облдержадміністрації видано наказ про запровадження в області Урядової програми «Доступні ліки». Державним бюджетом України на 2017 рік для Запорізької області передбачено субвенцію на відшкодування вартості лікарських засобів за урядовою програмою «Доступні ліки» загальною сумою 22496,6 тис.грн. Для Енергодара ця сума становить 580 000 грн на місяць. Відшкодування вартості ліків визначатиметься Національним переліком основних лікарських засобів у 2017 році. До його складу входять рекомендовані Всесвітньою організацією охорони здоров’я 21 міжнародна непатентована назва для лікування серцево-судинних хвороб, бронхіальної астми та цукрового діабету ІІ типу.

11 аптечних закладів міста дали згоду на участь у програмі «Доступні ліки». Це всі мережі аптек, окрім аптек «Низькі ціни» та «Фарм Копійка» (колишня «Економ-аптека»).

До 15 квітня юристом СМСЧ-1 буде розроблено угоду, яку підпише кожна мережа аптек з СМСЧ-1 та міською владою. Так само чиновники мають вирішити, яка частка грошей призначатиметься на конкретну аптеку.

Виходячи з суми 518 000 грн на рік, хворі, які на початку звітного періоду отримуватимуть ліки, можуть швидко вичерпати всю суму.

Вже зараз в СМСЧ-1 тривають конфлікти, пацієнти вимагають безкоштовних ліків, але ані в Енергодарі, ані в Запоріжжі поки що механізм взаємодії не побудовано. Розпорядження з МОЗу розкриває суть програми поверхнево, вся відповідальність покаладється на місцеву владу, яка в Енергодарі ще навіть не визначилася з відповідальною особою за цей напрямок. Тому програма «Доступні ліки» запрацює в Енергодарі, але за оптимістичними прогнозами це станеться не раніше травня.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: