Коли енергодарці зможуть підписати декларацію з сімейним лікарем?

Общество | 17:13, 3.04.2018
 Поделиться

Поделиться в

З 1 квітня в більшості міст України запрацювала медична реформа. З цього приводу в Енергодарі ширяться чутки про те, що вже потрібно бігти до терапевтів або педіатрів і укладати з ними договори. А деякі підприємці навіть продають для цього паперові декларації, вводячи в оману мешканців нашого міста.

Але робота над відкриттям центру первинної медико-санітарної допомоги в Енергодарі ще триває. Заключати договори в нашому місті поки неможливо. Почати заповнювати електроні декларації енергодарці можуть лише з 1-го липня. Про це розповіла на «Круглому столі» з питань організації роботи Міського центру первинної медико-санітарної  допомоги Галина Ганжа. Саме вона буде очолювати майбутній комунальний медичний заклад. Зараз проводяться підрахунки, і на сессії міськради буде озвучена сумма, що необхідна для технічного оснащення Центру первинної медико- санітарної допомоги.

Енергодарці можуть підписати декларацію з будь-яким сімейним лікарем. Для цього в Центрі буде працювати реєстратор, він введе ваші дані в електрону систему eHealth і розповість про наступні кроки. Для рєстрації необхідно взяти з собою  оригінали і копії паспорта, ідентифікаційного коду та телефон. Для  дитини – свідоцтво про народження. До речі, без присутності потенційних пацієнтів лікар «набрати» собі пацієнтів не зможе. Тож, якщо ви вже попередньо домовилися з якимось з них, то все одно необхідно буде з’явитись для всіх формальностей.

Галина Ганжа порадила вже зараз домовитися з обраним лікарем, залишити йому свої координати — виключно з метою спрощення подальшої комунікації та підписання декларації.

Знаходитися центр первинної допомоги буде в приміщенні дитячої поліклініки.

Приймати пацієнтів лікар буде згідно розкладу прийому. Для тих, хто потребуватиме невідкладної допомоги, працюватиме кабінет цілободового чергування.

Галина Ганжа перерахувала перелік медичних послуг, які буде надавати сімейний лікар:

—         Це спостереження за станом здоров’я пацієнтів із використанням фізикальних, лабораторних та інструментальних досліджень; проведення діагностики та лікування найбільш поширених хвороб, травм, отруєнь, патологічних, фізіологічних (під час вагітності) станів; динамічне спостереження за пацієнтами із діагностованими хронічними захворюваннями що включає комплекс діагностичних та лікувальних втручань.

З повним переліком ви можете ознайомитися за цим посиланням.

Послуги, які входять до переліку, у Центрі будуть надаватися безкоштовно. Інші – за гроші.

Сімейний лікар буде вирішувати, чи потрібно пацієнту надати вторинну допомогу.  У випадку, якщо пацієнту не спободається лікар, договір можна буде розірвати.

Та чи залишаться в Енергодарі вузькі спеціалісти? Галина Валентинівна запевнила, що на першому етапі вона буде просити владу внести до штату деяких лікарів – гінеколога, лора, хірурга, офтальмолога, невролога. Вони будуть працювати, поки сімейні лікарі не набудуть досвіду.

Журналісти поцікавились, чи буде лікар приходити до пацієнта додому. Як зазначила майбутній директор КП, пацієнт повинен буде зателефонувати лікарю і розповісти про свій стан. Таким чином лікар сам вирішить, чи приходити до свого пацієнта додому, або ж запропонувати прийти до  лікарні.

—         2018 рік буде перехідним для центру первинної медично – санітарної допомоги. Той, хто не встигне заключити договір із лікарем, все одно зможе звернутися до лікарні, — запевнила Галина Ганжа.

Центр первинної медично-санітарної буде фінансуватися з державного та місцевого бюджетів.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: