Кав’ярня у вашому дворі. Відеоспостереження та освітлення — в подарунок

Общество | 19:44, 31.03.2017
 Поделиться

Поделиться в

Тривають пристрасті навколо розміщення кав’ярні у скверику, розташованому за кіосками по вулиці Українській. Вчора мешканці забили  на сполох, коли побачили, як співробітники КП ПКВ пересаджують дерева та кущі, звільняючи майданчик для встановлення павільйону. На місце подій прибув депутат Олексій Якушев, щоб запевнити жильців: без урахування думки мешканців будинку ніяких закладів у скверику не з’явиться.

На сьогодні запланували зустріч, в якій взяли участь не тільки мешканці та депутат, а й головний архітектор міста Віра Знахуренко та один з підприємців, які разом планують роботу цієї кав’ярні — Олеся Загорулько.

17693172_1889653594639762_385887369_o

Саме вона виступала першою — озвучила плани на цей сквер. Задумка така: невеличка кав’ярня вуличного типу, де б продавалися смаколики. Без алкоголю. Без можливості довгих посиденьок за столиками (яких планується всього декілька). Олеся заявила, що в місті відчувається дефіцит закладів, де б не продавали алкоголь, тому вони з  й вирішили заповнити цей пробіл. Всі зацікавлені змогли подивитися і на проект самого павільйону, і на малюнок всієї майбутньої території.

Exif_JPEG_420

Exif_JPEG_420

Крім того, умовою надання дозволу на тимчасове (протягом року) розміщення на території скверу павільйону кав’ярні у місцевої влади було наведення ладу на території. Так, підприємці готові обладнати місця для ігор дітей безпосередньо біля кав’ярні, відновити освітлення та встановити відеоспостереження.

Але у мешканціва, які вже не один рік потерпаються від шумних та нетверезих сусідів — «Мілани» та «Борисфена», магазинчику «Час Пік», «Сільпо», де продають спиртне, яке потім розпивається на скамійках у них під вікнами, увірвався терпець. Не додавали оптимізму сміттєві баки буквально через дорогу біля того ж таки скверика, багаторічна відсутність освітлення, неспроможність правоохоронців захистити від п’яних компаній… Людям, що працюють, а також пенсіонерам хочеться спокою.

У мешканців будинку була можливість озвучити всі свої побоювання, значна частина з яких не пов’язана насправді з саме цією ідеєю відкрити біля їхнього дому кав’ярню. Людям не сподобалось також і те, що підприємці навіть не порадилися з ними з приводу своїх планів….

Олеся Загорулько на це навела наступний аргумент: вони просто не встигли це зробити. За її словами, розмова мала відбутися трохи згодом, адже сьогодні не всі компаньони знаходяться в місті. А от час пересадки дерев та кущів спливав, тому ризикнули розпочати «зелені» роботи без попередньої зустрічі з мешканцями будинку.

Обставини склалися так, що на цій зустрічі до якогось компромісу дійти не вдалося: ще вчора  мешканці більше сорока квартир з 72 підписали листа до мера з вимогою заборонити встановлення тимчасової кав’ярні. Щоправда, під час сьогоднішнього обговорення  вже лунали голоси і на підтримку ідеї  невеличкої безалкогольної та затишної кав’ярні.

Віра Знахуренко запевнила, що дозвіл на розміщення кав’ярні у підприємців є, всі роботи виконуються у відповідності до вимог законодавства, без жодних порушень.

17692670_1889653561306432_57544685_o

Отже, сторони конфлікту взяли тайм-аут на тиждень для того, щоб обдумати всі плюси та мінуси розташування кав’ярні в  цьому скверику.

17668788_1889653677973087_1506788208_o

17692543_1889653684639753_527058236_o

До речі, під час зустрічі на скамійці двоє молодих людей спокійно розмістилися з наміром пити пиво… Коли вже їх явно почали фотографувати та знімати телевізійники, вони вирішили змінити дислокацію.

 

 

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: