Інваліди чекають від депутатів безкоштовних ліків

Политика | 20:36, 11.05.2017
 Поделиться

Поделиться в

На поточному тижні до міської влади звернулася ініціативна група матерів дітей-інвалідів та інвалідів дитинства міста Енергодара з питання щодо  виділення ліків для пільгових категорій громадян.
Як зазначено у зверненні, наприкінці квітня 2017 року енергодарці не змогли отримати безкоштовні ліки (протисудомні препарати для епілептиків) за пільговими рецептами. Жителі міста наголосили на необхідності вжиття заходів щодо забезпечення осіб пільгових категорій життєво необхідними медикаментами.
За інформацією управління праці та соціального захисту населення міської ради, у 2017 році у міській Програмі соціальної допомоги в Енергодарі на 2015-2017 роки передбачено кошти на безкоштовний відпуск ліків пільговим категоріям. В тому числі, для інвалідів війни передбачено кошти у сумі 400 тисяч гривень на рік, з них станом на 01 травня 2017 року профінансовано 110,7 тисяч. Ця сума розрахована помісячно (близько 33 тисячі на місяць). Особам, які постраждали від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС по програмі передбачено 751,4 тисяч, рішенням Енергодарської міської ради виділено 250 тисяч, фактично профінансовано 75 тисяч. Для категорії осіб з пересадженими органами передбачено 278,9 тис. грн., виділено 70,4 тис., профінансовано 14,6 тисяч.
Для енергодарців інших пільгових категорій (особи, які мають онкологічні та психічні захворювання, інваліди І та ІІ груп та ін.) у програмі передбачено 2,7 млн.грн. З них виділено 600 тисяч, профінансовано 199,4 тис.грн. (близько 50 тисяч на місяць). Але цих коштів не вистачає для забезпечення медикаментами пільговиків, зокрема, дітей-інвалідів.
Проект рішення щодо виділення додаткових коштів, передбачених програмою, у розмірі близько 2,1 млн.грн., винесено на розгляд сесії міської ради. Серед інших змін до програми – збільшення видатків на ліки для чорнобильців на 750 тис.грн. Проведення сесії Енергодарської міської ради, на яку винесено проект змін до програми, а також ряд інших важливих для жителів міста питань, заплановано провести у п’ятницю, 12 травня 2017 року.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: