Хто отримає компенсацію за затоплені квартири?

Общество | 21:52, 20.11.2017
 Поделиться

Поделиться в

На жаль, наші прогнози на дощову погоду і, як наслідок — затопленя квартир енергодарців — справдилися.  Почалася  справжня мокра осінь, і мешканці деяких будинків — на Молодіжній і Скіфській, на Енергетиків та Центральній, на Воїнів і Курчатова — почали «плавати»…

Зранку в мережі з’явився заклик мешканки затопленої квартири на Молодіжній, 83 — йти до влади. І ось о 16.00 зустріч, хоч і незапланована заздалегідь, відбулася.

Мешканці в якості групи підтримки взяли з собою депутатів та їхніх помічників, громадських активістів та пресу. Владу предстваляли секретар ради Гордевич, перший заступник Курдя та ще й профільний — Разводов. Від УКВ була в.о директора УКВ Яна Соколик.

Умови, в яких перебувають мешканці затоплених квартир — жахливі. Причина ніби одна й та сама у всіх — дощ іде, покрвля дірява. Але є нюанси. Так, у когось дах протікає даво, хтось навіть не витримав лихої долі і сам своїм коштом його відремонтував, але тут прийшли фахівці та позривали вже зроблене… Звичайно, з першим же дощем постраждали житла.

Диспетчерська служба КП ПКВ вийшла з положення: ігнорувала скарги, на тому кінці проводу не брали трубку або, взявши, забували повернути назад. До когось навіть завітали представники комунальників (а може, не комунальників), складали якісь акти затоплення (а може,  і не акти) та ще й уносили всі папери з собою…

Представники влади слухали та писали собі в щоденники… Мешканцям, що добу сидять без світла через воду, що тече стінами, пообіцяли завтра вранці направити електриків на місце подій. Також пообіцяли, що жодна покрівля в цьому році зірвана не буде, а там, де ремонт почався, його завершать.

Знайшовся і представник підрядників — Олександр Барабаш, фірма «Агробудінженірінг». Він видачався та визнавав свою провину, обіцяв виправити навіть непоправне, хизувався 20-літнім досвідом роботи в галузі. Також він заявив, що його контора отримала лише 30% плати за послуги, закупивши на ту суму неообдні матеріали та винайнявши техніку.

Заступники разом з Яною Соколик «обрадували» його, що поки мешканцям затоплених квартир не буде компенсовано шкоду, поки в актах виконаних робіт не з’являться підписи під фразами «претензій не маю» — решту підрядник не отримає. Олександр Барабаш погоджувався, люди трохи оживилися, але питання з залу — та де ви візьмете СТІЛЬКИ коштів, щоб всім відшкодувати? — лишилося без відповіді.

Приємна новина для тих, хто постраждав від затоплень в результаті «ремонту» тими підрядними організаціями, які було винайнято в 2017 році: в договорах відповідальність за затоплення лежить на виконавцях робіт, тож у постарждалих є надія якось вицарапати свої гроші. Всі, кого затоплювало раніше — «в прольоті»: про відшкодування в договорах не йшлося, а підрядники були, та загули…

Василь Разводов розказав мешканцям, що робити далі: чекати завтра зранку в себе по домівках представників КП ПКВ, які укладатимуть акти пошкоджень у двох екземплярах —  один відправлять до УКВ, другий лишиться у мешканця. Ці папери — єдина та обов’язкова умова виплати компенсації, тому краще постраждалим бути завтра вдома…

За традицією, намагалися шукати винних. Це було цікавою частиною зустрічі, але малоінформативною. Сергій Холод з Ігорем Курдею хотіли з’ясувати, хто винен в тому, що на Центральній 16 даху нема з 2015 року. Як ви здогадуєтесь, вини за собою ніхто не визнав. Курдя казав — «це роки вашого правління», Холод емоційно доводив, що це ж як раз рік приходу до влади нинішнього мера, який розігнав підрядників, що ремонтували дах. Фразою «Ви лукавите» Курдя намагався присоромити Холода, але дарма….

Люди підхопили і понесли: і бомжуватий вигляд підрядників пригадали, і сміття навколо об’єктів, і взагалі — де інші підрядники?! Чого прийшов лише один?! А де наші представники КП ПКВ, особливо його надсекретне керівництво?

На ці питання чулися обіцянки: прибрати сміття — до кінця тижня, про ПКВ сказали — так воно тут до чого, це ж КАПІТАЛЬНІ ремонти, а ними керує УКВ. Згадали і заблоковані кошти (здається, цього разу — оті, що були заблоковані ще навесні), і депутатів,  і навіть створювати ОСББ закликали (присутні, звісно, сприйняли це взагалі без ентузіазму)

Врешті решт, засмучений і присоромлений підрядник дав злим мешканцям свій телефончик (на вушко — журналістам не сказав), та й почали люди розходитись по своїх квартирах.

Декого вдома чекала романтична вечеря при свічках….

 

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: