Хто навчить ходити «стоячі» ліфти?

Общество | 18:00, 25.10.2017
 Поделиться

Поделиться в

«Наймодніша» проблема нашого міста — це ліфти, які не працюють. Нас запросили в гості одразу на дві адреси, які страждають від зупинених підйомників.

Спочатку ми завітали на Енергетиків, 8. Мешканці розповіли, яким чином вони намагалися повернути свої підйомники до життя. Звичайно, розраховували на комунальників та місцеву владу — писали листи керівнику КП ПКВ В. Опалінському, дзвонили в УКВ — до Яни Соколик. Відповіді зводилися до того, що про проблему знають. А конкретики — хто і коли її буде вирішувати — у них нема.

Мешканка будинку Тетяна Мірошниченко зверталася до депутата Андрія Карбасова. Він повідомив, що гроші на ремонт ліфту були виділені на сесії 30 серпня, але ж, ми пам`ятаємо, всі рішення призупинені судом. А винні у всьому депутати, які не хочуть працювати. Головним злочинцем постав депутат Сергій Хоролець. Правда, мешканка помилилася з прізвищем иі назвала його Рябухою… Потім згадала про нелігітимність якогось депутата Х, через яку і трапилася вся халепа з блокуванням рішень. Врешті решт, пані Тетяна заявила, що їм однаково, хто з ким в депукорпусі скубеться. Вони вимагають одного: роботи ліфтів! Тому що ані інваліди, ані батьки з візочками не можуть спокійно дістатися своїх квартир. Та й лікарі «швидкої» відмовляються ходити на високі поверхи без ліфту.

В день, коли ми гостювали у мешканців проблемних будинків, на Енергетиків, 8 чекали приходу представника КП ПКВ — начебто сам Опалінський пообіцяв, що до 11 години хтось таки завітає до обурених енергодарців. Але, на жаль, ніхто так і не прийшов.

Натомість мешканці влаштували нам екскурсію під`їздом, де виявилася ще одна проблема — низько розташовані вікна. Тамара Бєлік, мама малюка, розповіла, що до третього поверху ці віконця забрані решітками, а от вище ніяких запобіжних засобів на віконцях нема. І маленька дитина, спускаючись сходами, ризикує потрапити на вулицю набагато швидше, ніж можна чекати…

По проспекту Будівельників, 32, ліфти не працюють в усіх трьох під`їздах. Причому, в першому – вже рік. Останній ліфт зупинився відносно не так давно, розповідають мешканці.

Якщо на проспекті Енергетиків люди не дочекалися нікого з представників влади або комунальників, то на Будівельників з жителями спілкувався депутат Олексій Якушев. Він пояснив і нам, в чому проблема.

По-перше, ще у 2012 році експерти з Запоріжжя після обстеження винесли вердикт: 25 ліфтів в Енергодарі підлягають ремонту/заміні. Чогось це повідомленя не викликало особливої уваги до себе. По-друге, минулого року на виконком вносили пропозицію виділити кошти на ці аварійні підйомники, але рішення не прийняли. Тепер ліфти починають зупинятись…

Що стосується конкретного будинку, то найліпша ситуація з ліфтом першого під`їзду, бо на його повну заміну гроші виділені ще на сесії від 24 травня. Залишилося лише підготувати проект та провести його експертизу… Для ремонту чи заміни ліфту в другому треба виносити питання на сесію, адже там підйомник став відносно нещодавно.

З травня не працює ліфт в третьому під`їзді. І, хоча кошти були виділені, але як раз на тій сесії від 30 серпня, де рішення заблоковані.

До кінця жовтня необхідно провести тендерні процедури для того, щоб ремонтувати дві ліфти одночасно — першого та третього під`їздів. І це в тому випадку, якщо якимось дивом рішення сесії розблокуються…

Чи є у мешканців надія на те, щоб ліфти таки запрацювали?

 

 

 

 

 

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: