Поделиться в

Запоріжці замахнулися на неймовірний камбек, поступаючись "-29", але сил на вирішальний ривок не вистачило.
Про це повідомляє пресслужба БК "Запоріжжя".
БК "Хімік" – БК "Запоріжжя" 92:84 (26:14, 31:14, 14:33, 21:23)
"Хімік": Вільямс (21 + 5 підбирань + 9 передач + 2 блок-шота), Марченко (16 + 5 підбирань + 4 передачі — 5 втрат), Войналович (4), Ковальов (9 + 5 підбирань + 2 блок-шота), Югба (1) – старт; Салліван (20 + 7 підбирань), Джонс (14 — 4 втрати), Козак (3), Рахімшаіков (2), Горобченко (2)
Головний тренер: Віталій Степановський.
"Запоріжжя": Рендольф (31 + 9 передач + 4 перехоплення — 5 втрат), Тітов (10), Мироненко (8 + 6 підбирань), Липовцев (7), Сіммонс (13) – старт; Сандул (6), Міхєєв (5), Буц (2), Нємцу (2)
Тренер: Дмитро Щіглинський
Попередній матч з «Одесою» не просто забрав багато сил у «Запоріжжя», а й катастрофічно звузив ротацію. У грі з чинним чемпіоном гості не могли розраховувати на двох гравців стартової п’ятірки – Столлворта і Шевченка. Відбував дискваліфікацію і головний тренер команди Валерій Плеханов. Оскільки травмований ще й Андрій Кожем’якін, функції основного розігруючого з перших секунд лягли не плечі Якова Тітова, який вивів запоріжців вперед – 3:0. «Хімік» набрав свої перші лише під завісу третьої хвилини, однак ранні два фоли Тітова ще більше звузили ротацію. Тому в подальшому южненці швидко наздогнали суперника і вийшли вперед. Організація нападу «Запоріжжя» давала збій, а от господарі навпаки набирали атакуючий темп. За рахунок кращої реалізації кидків з гри та виграному підбиранню команда Віталія Степановського пішла у відрив – 26:14.

У другій чверті проблем «Запоріжжю» додавала впевнена гра Лью Саллівана. Американець показував 100% реалізації власних кидків (7/7) у першій половині. Протягом десяти хвилин ігрового часу він додав для «Хіміка» 16 очок. Запоріжцям набрані бали давалися вкрай важко. З одного боку Андрій Мироненко міг влучити неймовірної складності триочковий, але в наступній атаці Брендон Рендольф не реалізувати обидва штрафних. Саме Рендольф витрачав найбільше енергії через постійну роботу з м’ячем. Прогнозовано він був кращим снайпером своєї команди, але в захисті запоріжці ніяк не могли зупинити «Хімік». Висока продуктивність южненців на периметрі допомогла їм примножити перевагу – 57:28.

Важко усвідомити, звідки у баскетболістів «Запоріжжя» знайшлися сили для такого перфомансу, який команда влаштувала у другій половині гри. Ще позавчора ці гравці проводили поєдинок в іншому місті, де перемогти не змогли. Усередині третього ігрового відрізку гості якимось дивом увімкнули турбо режим, додавши абсолютно в усіх компонентах. Максимальні «+29» «Хіміка» почали працювати як зворотній відлік. Найбільше посприяв цьому Брендон Рендольф, який набрав 10 очок і зупинятися не збирався. Після того як «відфолився» Еверіл Югба запоріжці ще більше отримали впевненості. Рендольф удвічі скоротив відставання для «Запоріжжя», а Дмитро Липовцев фірмовою трьохою від скла встановив «-12». Іван Міхєєв так само впевнено дальнім кидком засвітив надію на суперкамбек у заключній чверті – 71:61. Цифри статистики третьої чверті вражали: южненці не реалізували жодного дального кидка, у «Запоріжжя» 3/3, господарі зробили 5 втрат, гості лише одну. Але головне це захист команди, вчисту виграний підбір і поліпшення у відсотку реалізації власних кидків.
У заключній чверті команди попутно втратили важливих для себе гравців – Войналович і Тітов не догравали у «клатчі» цього поєдинку. Запоріжці не відпускали суперника у рахунку і за дві хвилини до кінця Дейонте Сіммонс максимально загострив інтригу – 84:80. Віталій Степановський взяв тайм-аут, після якого все той же Сіммонс міг зробити неможливе – впритул наблизити свою команду до «Хіміка». Цей промах можливо і став вирішальним, адже сил на заключні секунди в усіх гравців, які повністю віддали себе грі, просто не було. Серія дальніх кидків «Запоріжжя» на відновлення максимальної інтриги пройшла без успіху. Южненці реалізували потрібні штрафні і втримали перемогу – 92:84.

Ця гра залишила двоякі враження. Знекровлені втратами запоріжці спантеличено виглядали у першій половині, а от після великої перерви навіть у скрутному становищі показали увесь ресурс і потенціал гри в захисті. Проте результат за підсумком туру залишається невтішним, що означає подальшу роботу зі ще більшим натхненням на тренуваннях. Наступні матчі запоріжці гратимуть вдома 20 та 22 грудня з «Київ-Баскетом» і «Черкаськими Мавпами».

Брендон Рендольф, захисник БК "Запоріжжя":
— Ми почали гру розмірено, показували мало агресії. У другій половині активізувалися. У нас молода команда, так що нам ще важко навчитися взаємодіяти.
Дмитро Щіглинський, тренер БК "Запоріжжя":
— Вітаю "Хімік" з перемогою. На майданчику цієї команди завжди дуже важко грати. Команда мастита і досвідчена. дуже добре грає в рідному залі. Були абсолютно різні половини гри. Перша половина нам абсолютно не вдалася по захисним діям. Ми програли єдиноборства один в один. Хоча розбирали ці моменти, гру центрових і сильні сторони "Хіміка". У перерві в роздягальні була проведена робота. У другій половині хлопці зіграли гідно, нав’язали боротьбу і відіграли ту різницю, яка була після першої половини.
У кінцівці могли б претендувати на перемогу, якби не ряд необдуманих дій. Команда молода, не зовсім досвідчена. Молоді гравці набираються досвіду по ходу чемпіонату. Це пояснює, чому ми зіграли в кінцівці не так грамотно. В будь-якому випадку. хочу подякувати хлопцям за мужність, бажання боротися, не опускати руки. Програли майже 20 очок у другій чверті, але продовжували битися і боротися. Це принесло свої плоди. Далі будемо працювати і рости разом з командою. До всіх наших проблем після гри з "Одесою" додалися травми двох гравців стартової п’ятірки. Це Столлворт і Шевченко.
Шевченко перед грою поскаржився на проблеми зі здоров’ям. Довелося його теж залишити на лаві запасних. Він навіть не брав участі в розминці. Столлворт отримав травму ще в грі з "Одесою", тому сьогодні його вирішили поберегти. Він точно не був готовий грати. Два гравці стартової п’ятірки виявилися поза грою.
Источник: 061.ua

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.