Громадський бюджет готовий визначати переможців, конкурс «Громада своїми руками» вже визначив

Общество | 12:08, 5.07.2018
 Поделиться

Поделиться в

Цього року в Енергодарі вперше було запроваджено громадський бюджет, який дозволив жителям міста безпосередньо долучитися до участі у розподіленні бюджетних коштів та запропонувати власні проекти.

Завдяки налагодженій роботі із Фундацією Польсько-української співпраці ПАУСІ протягом травня-червня відбулися навчальні тренінги для представників громадськості, проведено інформаційну кампанію, організовано консультації та здійснено прийом проектів.

З 1 до 30 червня енергодарці мали змогу надати малі проекти (вартістю до 200 тис. грн.) та великі (від 200 тис.грн. до 1 млн.грн.). Загалом, на реалізацію проектів у 2019 році з бюджету міста планується передбачити до 10 млн.грн.: 60% витратять на реалізацію малих проектів,  40% — на великі. Для реєстрації проекту авторам необхідно було зібрати підписи однодумців: для малих — 25, для великих – 50.

Протягом місяця було зареєстровано 37 проектів, з них – 16 великих і 21 малий. Переважна більшість з них стосуються будівництва спортивних та дитячих майданчиків. Серед інших — облаштування зон відпочинку, впорядкування прибудинкових територій, благоустрій вулиць, міського пляжу, озеленення тощо. Є і креативні проекти – наприклад, створення лабораторії з переробки пластику або художній розпис стіни житлового будинку. Чимала кількість пропозицій спрямована на створення комфортних умов для всебічного розвитку та відпочинку дітей у дошкільних навчальних закладах, в тому числі, для соціальної адаптації дітей з інвалідністю та особливими освітніми потребами.

Координаційною радою з питань громадського бюджету та структурними підрозділами, до компетенції яких належать запропоновані проекти, буде проведено їх детальний аналіз, опрацьовано обґрунтування розрахунків та реалізації. Всі запропоновані проекти буде оприлюднено на електронній платформі та у групі «Громадський бюджет м.Енергодара» у соціальній мережі Фейсбук. 


Голосування проводитиметься з 1 до 15 вересня поточного року. Кожен житель міста матиме можливість віддати свій голос за один малий та один великий проект. Після голосування на рейтинговій основі буде визначено перелік проектів-переможців, які фінансуватимуться у рамках громадського бюджету.

А от переможців конкурсу міні-грантів від ДТЕК «Громада своїми руками» вже визначено: це Економимо енергію разом, Центр реабилитации Радость движения, Веселі малята, Игровая комната, Сосновий двір,  Теплий дім,  Неунывающие старики, Спайдермалюки,  СпортуДар і Велотрасса для кросс-кантри.

 

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: