Громадськісь шукає шляхи вирішення проблеми безпритульних тварин

Общество | 20:00, 29.03.2018
 Поделиться

Поделиться в

Єдина зоозахисна організація, що працює в Енергодарі — це БФ «Надія». Її керівниця, волонтерка Інна Довмат входить до складу Координаційної ради з питань розвитку громадянського суспільства.

Сьогодні Інна Володимирівна виступила модератором засідання коордради, на якому розглядали тему тварин в Енергодарі — не лише безпритульних, а й домашніх.

Від органів місцевого самоврядування на зустріч прийшли очільники відділів архітектури (Віра Знахуренко) та охорони здоров’я (Мирослава Климчук-Новачкевич), представник Управління комунальної власності (Володимир Дмитренко), а також заступник міського голови з питань ЖКГ Василь Разводов.

Говорили про необхідність цивілізованого підходу як до питань утримання тварин власниками, так і про боротьбу з безпритульністю.

У вівторок Василь Разводов та Сергій Холод були у м. Василівка, де працював мобільний пункт стерилізації тварин від харківської ГО «Зооконтроль».

Подивитись на роботу ветеринарів та всієї команди «Зооконтролю» поїхали і волонтери «Надії». Результатами огляду в цілому були задоволені і предстанвики влади, і зоозахисники. На зустрічі обговорювали побачене. Якщо у Василя Разводова, в принципі, ніяких питань не виникло, то у волонтерів знайшлося, чим поцікавитись у тієї ж Мирослави Климчук-Новачкевич. Наприклад, про доцільність щеплення тварин від сказу перед стерилізацією — чи не знизиться ефективність вакцини після курсу антибіотиків? Мирослава Степанівна відповіла, що це можна з’ясувати шляхом аналізу крові. А Василь Разводов апелював до багаторічного досвіду роботи ГО «Зооконтроль» та географії вже проведених стерилізацій.

Ще одним каменем спотикання є «ціна питання» — «Зооконтроль» хоче за одну собаку 1900 гривень. На сесії 15 березня на стерилізацію виділили 300 тисяч. Отже, зробити операції можна 150 тваринам. В суму входить безпосередньо операція, щеплення від сказу, перетримка тварин 7 днів (годування, прибирання), утилізація відходів, відлов тварин та їхнє кліпсування та чіпування. До речі, чіпування теж викликало питання у волонтерів: навіть домашні тварини ще «не доросли» до такого виду реєстрації, чи варто вже сьогодні, не маючи навіть відповідної служби в Енергодарі, вводити чіпи «двортерьєрам»?

На зустрічі були присутні і місцеві ветеринари з кабінету «Айболить». З’ясувалося, що енергодарські лікарі теж здатні проводити стерилізацію. Щоправда, у нас нема ловців та приміщення для перетримки. А от сама вартість операції за один «хвіст» становить не більше 500 грн. Чим не привід замислитися, поставити задачу та забезпечити можливість працювати місцевим фахівцям, а не харківським?

Обговорювали не лише стерилізацію. Згадали такий документ як «Стратегія розвитку Енергодара», де є пункти щодо «створення комфортних умов проживання»: отам прописані й притулки, й стерилізації, і реєстрація домашніх тварин, і майданчики для вигулювання…

На жаль, стерилізація, яку почали проводити в 2014 році, припинилася в 2016. Тоді встигли прооперувати всього 500 тварин. Більше нічого з вищезгаданих заходів не робилося.

Існують і «Правила благоустрою Енергодара», але поки що лише на папері.

Учасники зустрічі погодилися, що для наведення ладу необхідно створити в місті службу (підрозділ, дільницю), яка б займалася усіма питаннями, пов’язаними з тваринами, від «зняти котика з дерева» до утилізації трупів. Тим більше, що Василь Разводов наголосив: на притулок в місті нема грошей. Щоправда, волонтери теж вважають, що притулок не вирішить проблему до тих пір, поки люди не навчаться (або місто не змусить їх) відповідально ставитись до своїх підопічних.

В протокол за результатами зустрічі внесли наступні рішення: про створення окремої служби поводження з тваринами; про розробку Програми поводження з тваринами; про наданя інформації від місцевої влади про проведену роботу згідно Стратегії та Правил благоустрою.

Завершила зустріч Інна Довмат зверненням до присутніх та всіх енергодарців щодо виховання у нас з вами таких якостей як відповідальність, повага до букви закону та гуманність. Адже про рівень цивілізованості країни свідчить те, як в ній ставляться до тварин та хворих людей…

 

 

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: