Функціонування української мови в Україні: Енергодар пасе задніх…

Общество | 09:39, 31.03.2017
 Поделиться

Поделиться в

29 березня на сайті Запорізької облдержадміністрації з’явилося повідомлення: «Відбулося засідання робочої групи виконавців Програми розвитку і функціонування української мови в Запорізькій області на 2016-2020 роки. Триває процес розробки і прийняття відповідних програм  в містах і районах області. За словами директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Тетяни Озерової, за останній місяць відбулися помітні зрушення.  Таку програму вже прийнято в м. Мелітополь;  у м. Бердянськ розроблено проект, який буде винесено на затвердження на найближчій сесії міської ради; найближчим часом планують прийняти програми у Пологівському та Новомиколаївському районах.  Певні проблеми є в м. Енергодар, пов’язані  головним чином з нестабільною роботою міської ради. За словами представників міської влади, 90% населення Енергодара – російськомовне. Але діти охоче цікавляться і використовують українську мову, беруть активну участь у патріотичних заходах. Тож програма розвитку української мови обов’язково буде представлена на розгляд місцевих депутатів»

Було б цікаво дісзнатися, хто проводив таке дослідження (щодо відсотку російськомовного населення), а може, хтось з наших читачів навіть брав у ньому участь — напишіть це у коментрарях, будь ласка!

В заході взяла участь Світлана Букреєва — начальця управління освіти Енергодара, про що теж повідомила в соцмережі:

» Триває процес розробки і прийняття відповідних програм в містах і районах області. Обговорюючи звіт та стан функціонування української мови на територіях, учасники засідання відзначили позитивну тенденцію. Та одностайною була думка, що Запорізька область тільки на початку шляху до формування повноцінного україномовного середовища, виховання поваги та усвідомленого ставлення до державної мови як головного чинника існування держави та нації. І хоча населення міста Енергодара, в основному, російськомовне, наші діти охоче використовують українську мову поза межами вивчення предмету, беруть активну участь у міських патріотичних заходах. Тож програма розвитку української мови, думаю, обов’язково буде прийнята і в нашому місті»

 

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: