Енергодарці долучаються до марафону зі збору крові

Общество | 15:59, 29.11.2017
 Поделиться

Поделиться в

20 листопада в Запорізькій області стартовув наймасштабніший в історії  регіону благодійний марафон зі збору донорської крові. З ініціативою проведення акції виступила Запорізька обласна клінічна лікарня. Наше місто теж долучилося до акції. Тим більше, що досвід роботи з донорами у енергодарського відділення трансфузіології величезний.

Завідувач відділення трансфузіології СМСЧ №1 Леонід Загорченко розповів, що донорський рух в Енергодарі дуже потужний. Основними постачальниками крові в нашому місті є Запорізька АЕС та ТЕС.

 

Місцеве відділення в штатному режимі може приймати до 12 донорів на день, за потреби й більше. Ленід Загорченко провів невеличку екскурсію – показав обладнання, необхідне для роботи. Частина його – нова та сучасна, наприклад, холодильники для зберігання матеріалу. А от центрифуга вже похилого віку. Без неї відділення працювати не може. Нещодавно її ремонтували силами спеціалістів теплової станції — окрему подяку персонал передавав Руслану Шуджану — начальнику електроцеху ДТЕК ЗаТЕС.

В Енергодарі згідно плану щороку приймають кров від 700 донорів, але, як правило, бажаючих поділитися часточкою себе буває більше. Так, взяти участь в марафоні вирішила молодь. Представники ГО «Каскад», дізнавшись про проведення марафону, прийшли здавати кров. До речі, деякі молоді люди — не вперше. Наприклад, Богдан Кісь здає кров вже 24 раз — він донор з 2012 року.

Не вперше здає кров і Максим Ткач — він запевняє, що це не боляче, принаймні, для здорової та спортивної людини в цьому нічого страшного нема. Руслан Котєльніков пояснив: «Здаємол кров, бо хочемо принести в цей світ трохи добра. А оскільки ми ведемо здоровий спосіб життя, не вживаємо алкоголь, не палимо, то впевнені в якості нашої крові»

Дійсно, Леонід Загорченко говорив про те, що перед здачею крові треба утриматись від вживання алкоголю та бажано не мати шкідливих звичок, обмежити вживання жирної їжі. Але це ще не все: необхідна свіжа флюорографія, вага не менше 60 кг та реєстрація в Енергодарі протягом останніх 6 місяців.

Донори перед здачею крові реєструються, проходять обстеження, а з приємних моментів – гарячий чай та свіжі булочки:для підтримки бойового настрою. Сама процедура займає небагато часу — всього декілька хвилин.

Леонід Загорченко підтвердив, що скільки б крові не здавали, потреба в ній завжди була, є і буде, особливо – рідкісних груп. Наприклад, з початку 2017 року в Енергодарі використали 70 літрів еритромаси та 110 літрів плазми. Тож поповнювати банк треба регулярно.

Благодійний марфон триватиме до 30 листопада, але не забувайте, що і надалі потреба в донорах не зникне. Поділіться частинкою себе  — вам це не буде коштувати нічого, а комусь ваша кров може врятувати життя.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: