Енергодар відвідали «вікінги»: ветерани-підводники з Норвегії та Швеції

Общество | 14:12, 22.10.2017
 Поделиться

Поделиться в

19 жовтня четверо ветеранів-підводників, громадян Швеції та Норвегії, відвідали Енергодар. Іноземні гості побували на Запорізькій атомній електростанції та зустрілися з громадськимиа ктивістами — членами ГО «Передова».

Як сталося, що цих «вікінгів» зацікавило наше місто?

Справа в тому, що ще з середині ХХ століття функціонує міжнародна Асоціація ветеранів-підводників. До неї входять представники більш ніж 20 країн, в тому числі — і Україна. В нашій країні успішно працює Спілка об’єднань громадян «Всеукраїнський союз громадських організацій ветеранів та інвалідів війни, військової служби, ВМФ та моряків-підводників України», до якої входить і енергодарець Іван Сердюк, пенсіонер, який працював директором навчального центру «Академія керівників атомної енергетики» ДП «НАЕК «Енергоатом», ветеран-підводник, капітан 2 рангу у відставці.

У ветеранів-підводників є традиція: раз на рік збиратися на території однієї з країн-учасниць. Наш Іван Сердюк свого часу побував у Росії, Франції, Польщі, Ізраїлі, США, Греції, Італії… Остання зустріч — 2017 року- мала проходити в Санкт-Петербурзі. Але Іван Іванович, який сам активно займається волонтерством та допомагає українській армії, заявив про свою принципову позицію: не відвідувати країну-агресора. Натомість він запросив представників Асоціації приїхати до нас, в Україну. На зпрошення відгукнулися саме ці четверо:

  1. Ларс Улоф Норденберг – громадянин Швеції, народ. 01.1946. Закінчив Військово-морську академію в 1975 р. В 1976-1990 рр. служив у флотилії підводних човнів. Командир підводного човна 1984-1990. Після цього служив на штабних посадах. Командир корвету класу «Гетеборг» 1997-2000. У 2001 р. звільнився на пенсію. Голова клубу ветеранів-підводників м. Гетеборг «Нордкапарен».
  2. Ларс Херман Сандберг – громадянин Швеції, народ. 29.02.1948. Служив на підводному човні класу «Дракон» в 1968-1969 рр., торпедист. Член клубу ветеранів-підводників м. Гетеборг «Нордкапарен».
  3. Андреас Хауг – громадянин Норвегії, народ. 06.12.1943. Служив на підводному човні класу «U» в 1963-1964 рр., гідроакустик. Член Ради Асоціації ветеранів-підводників Норвегії.
  4. Ойстейн Оттерсен — громадянин Норвегії, народ. 101.1949. Служив у ВМС Норвегії з 1967 по 1986 р.: військово-морська інженерна академія, 6 років на підводних човнах, далі на надводних кораблях з паротурбінними установками та на артилерійських катерах. Закінчив службу у військовому званні лейтенант-командер. Член Асоціації ветеранів-підводників Норвегії.

Візит до України почався зістолиці, де відвідали Києво-Печерську лавру та Майдан. В Запоріжжі побували наславетній Хортиці та завітали до музею ретроавтомобілів «Фаетон». До речі, «фаетонівці» займаються ремонтом техніки з АТО, і гостям пощастило поспілкуватися з ними. Далі була легендарна Кам’яна могила і, нарешті, наш Енергодар…

На ім’я Президента ДП «НАЕК «Енергоатом» Юрія Недашковського направили лист з проханням дозволити  іноземним гостям відвідати наш промисловий гігант — ЗАЕС. І от  у супроводі ще двох підводників, які працюють на станції — Олексія Коваля (заступника начальника навчально-тренувального центру ВП «Запорізька АЕС», ветерана-підводника, капітана 1 рангу запасу) та Романа Кравчука (начальника зміни енергоблоку №5 ВП «Запорізька АЕС», ветерана-підводник, капітана 3 рангу запасу) шведи та норвежці отримують дозвіл на екскурсію.

На цьому програма візиту до Енергодара не завершується: «вікінгів» запрошують до офісу ГО «Передова», де проходить зустріч з волонтерами. Там як раз  працювали «Енергодарські павучки», а член правління організації Олександр Вікторов, теж праціваник ВП ЗАЕС(хоч і не підводни), розповівпро діяльність енергодарських волонтерів. Вони разом роздивлялися карти та світлини, слухали розповіді тих,  хто відвідував бійців взоні проведення АТО. Як говорив пізніше Іван Сердюк, однією з задач такого візиту було показати іноземцям, що насправді відбувається в Україні та  розвінчати міф про «громадянську» війну. На думку Івана Івановича, це зробити вдалося — принаймні, гості навіть зробили благодійні внески на рахунок «Передової», які підуть на допомогу нашим воякам. Важливо і те, що «вікінги» пообіцяли розповсюдити інформацію про волонтерський рух в Україні серед своїх друзів та знайомих.

В Енергодарі гостей ще чекала прогулянка на яхті Олексія Бляха «Касатка» та дружня вечеря в компанії членів організації «Екіпаж». А наступного дня вони відправилися до Одеси — на зустріч з місцевими ветеранами-підводниками.

Сподіваємось, що енергодарці залишили свій позитивний слід у загальній картині враженьвід нашої країни, яка бореться та не здається.

 

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: