Енергодар продовжує займати перші позиції по онкозахворюванням

Общество | 14:38, 5.02.2018
 Поделиться

Поделиться в

Всесвітній день боротьби проти раку у Запорізькому обласному клінічному онкологічному диспансері відзначили засіданням круглого столу за участю представників Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації, науковців, лікарів-онкологів, представників громадської організації «Переможемо рак», пацієнтів онкодиспансеру.

Мета заходу – привернути увагу громадськості до цієї актуальної проблеми та вжити заходів щодо профілактики та своєчасного виявлення злоякісних новоутворень.

За даними регіонального канцер – реєстру, кількість випадків захворювання за 2017 рік склала 6592 проти 6704 у 2016 році. Захворюваність по області становить 379,1 (2016 рік – 382,5) на 100 тисяч населення. Найвища захворюваність серед населення м. Запоріжжя, м. Бердянськ, м. Енергодар, Вільнянського та Токмацького районів. Загалом на диспансерному обліку в закладах охорони здоров’я області перебуває 48591 пацієнт.

Аналіз занедбаних випадків злоякісних пухлин, питома вага яких становить 17,5 %, свідчить, що основними причинами залишаються несвоєчасне звернення хворих до лікаря та страх перед діагнозом.

На теперішній час онкологічну допомогу населенню області надає Запорізький обласний клінічний онкологічний диспансер на 305 ліжок з поліклінічним відділенням на 130 відвідувань. У м. Мелітополь працює онкологічний диспансер на 75 ліжок з поліклінічним відділенням, у м. Бердянськ – онкологічне відділення Бердянської міської лікарні на 25 ліжок. Крім цього, функціонує радіологічне відділення обласного центру екстремальної медицини та швидкої медичної допомоги на 40 ліжок, 31 онкологічний і 21 оглядовий кабінети, розгорнені у складі поліклінік центральних районних лікарень та центрів первинної медико-санітарної допомоги.

У ході обговорення учасники круглого столу зійшлися на думці про необхідність посилення роз’яснювальної роботи серед населення та учнівської молоді щодо запобігання шкідливих звичок, ведення здорового способу життя, проходження профілактичних оглядів для своєчасного виявлення захворювань.

Джерело: сайт «Завжди Новини»

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: