Другий пішов: на Запорізькій АЕС подовжили термін експлуатації другого блоку

АЭС | 13:02, 3.10.2016
 Поделиться

Поделиться в

Відповідне рішення одноголосно було прийнято колегією Держатомрегулювання в ході засідання, повідомлє УНІАН.
Державна інспекція з ядерного регулювання України продовжила термін експлуатації другого енергоблоку Запорізької АЕС, що входить в структуру Національної атомної енергогенеруючої компанії «Енергоатом», до 19 лютого 2026 року.

Відповідне рішення одноголосно було прийнято колегією Держатомрегулювання в ході засідання. «Ми приймаємо позитивне рішення щодо продовження терміну експлуатації другого блоку ЗАЕС», — сказав присутній на засіданні голова відомства Сергій Божко. Як повідомляв УНІАН, держкомпанія «Енергоатом», що є оператором усіх діючих атомних станцій України, вважає своїм головним завданням продовження терміну служби діючих атомних блоків, а не будівництво нових. У планах компанії – за 6 років продовжити термін експлуатації 9 з 15 енергоблоків, оскільки до 2020 року у них закінчується проектний термін служби.

Читайте також Держатомрегулювання видала «Енергоатому» ліцензію на продовжену експлуатацію блоку №1 Запорізької АЕС 17 липня 2015 року Запорізька АЕС направила до Держатомрегулювання комплексний аналіз безпеки енергоблоку №2 для продовження його експлуатації. Як відзначають на станції, наданий звіт дозволяє зробити висновок, що проект енергоблоку, технічні засоби та адміністративні заходи по захисту споруд, систем та елементів забезпечують безпечну, надійну і ефективну експлуатацію енергоблоку №2. З 15 по 19 серпня Держатомрегулювання провела інспекційне обстеження готовності до продовження терміну експлуатації енергоблоку №2 Запорізької АЕС. 13 вересня 2016 року Держатомрегулювання продовжило термін експлуатації першого енергоблоку Запорізької АЕС до 23 грудня 2025 року Довідка УНІАН. Запорізька АЕС – найбільший енергетичний об’єкт в Україні та Європі зі встановленою потужністю 6 000 МВт. Перший енергоблок був введений в експлуатацію в 1984 році, другий – в 1985 р., третій – у 1986 році, четвертий – в 1987 р., п’ятий – у 1989 р., шостий – у 1995 році.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: