#Дістало 2.0

Общество | 22:52, 11.06.2018
 Поделиться

Поделиться в

Рівно тиждень тому, 4-го червня, відбулася перша акція Дістало. Тоді на ній був присутній і міський голова Павло Музика. Від громади було висунуто основні вимоги — припинення роботи комісії з призначення керуючих компаній, створення наглядових рад на комунальних підприємствах, прийняття Положення про громадські слухання та звільнення відповідальних за кризу в галузі ЖКГ осіб- заступників мера Ігоря Курді та Василя Разводова.

Але за цей час влада нічого не зробила для того, аби якось змінити ситуацію. І ще більше: стало відомо про те, що 1-го червня вже була проведена комісія, на якій обрали керуючу компанію. Та Павло Музика нічого про це не сказав громаді.

Сьогодні, 11 червня,  мирна акція «Дістало» зібрала  біля мерії близько 500 енергодарців. Нагадаємо, захід неполітичний, а організували його  члени Координаційної  ради з питань розвитку громадянського суспільства та активісти нашого міста.

Член виконкому Тетяна Баляба впевнена, що два заступника мера і міський голова продали енергодарців до рабства. А також заявила про те, що мер підписав рішення виконкому про керуючі компанії. Хоча в соціальних мережа є відео, де зафіксовано – насправді голосування по цьому питанню не відбулося. А значить, це рішення не дійсне.

До тих, хто зібрався на майданчику, звернувся і голова профкому ВП ЗАЕС Микола Захаров. Він запропонував написати листа як  губернатору Запорізької області Костянтину Брилю, так і  Президенту України Петру Порошенку.

Активіст Ігор Гонімар наголосив: якщо зараз буде призначено управляючу компанію, мешканці Енергодара не зможуть розірвати договір з нею.

Юрист Фелікс Дербун розповів, що для відклику  мера потрібно зібрати близько 6000 підписів, тобто більше, ніж кількість голосів, які Павло Музика  отримав на виборах. Для цього потрібно скликати загальні збори виборців. Прийти на них повинно не менше 200 людей. Далі обирається ініціативна група та протягом 30 днів проводиться збір підписів. Фелікс Дербун впевнений: підстав для відклику Павла Музики достатньо.

Слово взяв і громадський активіст Олександр Дєвочкін. Він зачитав обов’язки заступників міського голови та мера. Та нагадав всім, що, коли до влади прийшов Ігор Курдя, борг КП ПКВ складав 25-30 млн. грн. Наразі сума боргу перевалює за 60 млн. А це говорить про те, що заступник не справляється зі своєю роботою.

На акції відбувся збір підписів тих, хто хоче залучитися до ініціативної групи, яка буде займатися процедурою відкликання мера. Бажаючих назбиралося  295 осіб.

Кожен охочий  мав змогу написати і доручення депутату зі свого округу. У дорученні йшлося про вимоги, які активісти озвучували не раз. За півтори години, що тривала мирна акція, люди написали 305 доручень.

На знак того, що міський голова не виконує своїх обіцянок та зобов’язань,  активісти підготували символічну труну,  на якій красувався напис  «Мер — політичний труп». Труна «прикрашала» мирну акцію весь час, після чого активісти залишили її у дверей мерії.

Організатори акції наголосили на тому, що це не останній захід, який вони проводять з цього питання. Люди мають намір відстоювати свої права до останнього.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: