Чому не відкривається відділення гемодіалізу?

Общество | 21:49, 2.04.2018
 Поделиться

Поделиться в

Помічник міського голови Т. Стулень в соцмережах розмістила свою публікацію про смерть пацієнта, який страждав нирковою недостатністю. Разом з цією інформацією вона написала про невідкриття гемодіалізного відділення, більше того — затягування всього процесу щодо відкриття довгоочікуваного відділення. Навіть назва цієї публікації  вказує на прямий зв’язок цих двох фактів:  «Открытие гемодиализного отделения в Энергодаре задерживают ценой человеческих жизней»

Далі йде виклад інформації з посиланням на джерело. Читаємо:

«На минувшей неделе, в возрасте 34 лет, от почечной недостаточности умер еще один житель нашего города. Об этом сообщила ветеран медицина, глава благотворительного фонда «Вера и жизнь» Нина Тихомирова.

Уже на протяжении года в Энергодаре не может решиться вопрос об открытии на базе СМСЧ №1 гемодиализного отделения. Для нашего города этот вопрос уже давно остается актуальным и наболевшим. По прошествии многих лет ожидания энергодарцы, страдающие почечной с тяжелой болезнью наконец должны были получить возможность проходить процедуру гемодиализа в Энергодаре в новом отделении, которое планировалось открыть в конце 2017 года. Однако, несмотря на огромный объем проведенной в этом направлении работы, пациенты до сих пор вынуждены тратить по нескольку часов трижды в неделю на поездку в Запорожье, чтобы пройти жизненно необходимую процедуру внепочечного очищения крови.

В чем же причина затягивания с открытием в Энергодаре отделения гемодиализа?
Фирмой «Ренарт» были выполнены все обязательства, предусмотренные договором, проведен ремонт и установлено современное оборудование. Однако и.о. начальника СМСЧ №1 Людмила Кульпина предъявила ряд претензий к качеству выполненных работ. Среди них — замечания к смесителям, порогам на входе в диализные залы, плитке, батареям, покраске электрораспределителя, отсутствию зеркал и сушилок. Тем не менее, как сообщила Нина Тихомирова, уже приобретена мебель, бытовая техника, микроволновка для работников, которые будут работать в отделении»

Є у публікації Т. Стулень певна мораль, і вона така: «Никто не станет спорить, что все эти нюансы важны для работы отделения. Но неужели непокрашенный электрощиток или неровная плитка стоят человеческих жизней?»

За коментарем до всього вищезазначеного ми звернулися до тієї самої В.О. начальника СМСЧ №1 Людмили Кульпіної. По-перше, вона одразу погодилася зустрітися з журналістами — це відбудеться вже завтра вранці, 3 квітня. Поки що — розмова телефоном.

По-друге, прозвучала фраза: «Щоб не писали, ми все будемо робити так, як треба. Пацієнти самі бачили всі недоліки, їх — 24 у переліку. І погодилися, що в такому вигляді приймати роботи неможливо»

Третє, на що звернула увагу Кульпіна — це неперевіреність інформації щодо причин смерті людини. Так, пацієнт дійсно знаходився на гемодіалізі. Але були ще не менш серйозні проблеми зі здоров’ям. Крім того, гемодіаліз взагалі не лікує людей від ниркової недостатності — це лише спосіб очищення крові до того моменту, як пацієнту пересадять нирку.

Четвертий момент: відділення не готове до роботи не тільки через «непокрашенный электрощиток «, і міська влада знає про це. Ще не проведено закупівлю витратних матеріалів, ще не підключене і не налагоджене обладнання (це робиться представниками фірми «Фрізеніус»), а лікар знаходиться на курсах до початку літа. Нагадаємо, що будь-який терапевт працювати з такими пацієнтами на спеціальному обладнанні не може.

Людмила Кульпіна звернула увагу і на те, що з жовтня по лютий не очолювала медико-санітарну частину, а Ольга Берестова з самого початку говорила про те, що обіймає цю посаду тимчасово через безвихідь. Можливо, через це в тому числі роботи проводилися не так, як треба б було.

В будь-якому випадку зумисного «затягування» відкриття відділення нема, але Людмила Кульпіна наполягає лише на якісному виконанні всіх робіт.

 

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: