Через терени до ОСББ: що обговорювали за «круглим столом»?

Общество | 21:46, 14.12.2017
 Поделиться

Поделиться в

13 грудня у виконкомі відбулося засідання ініцйоване координаційною радою з питань розвитку громадянського суспільства. В ньому взяли участь представники влади, комунальники, юристів та громадськості – всі обговорювали проблеми створення ОСББ в Енергодарі.

 

Член Координаційної ради ПавлоБогдан заявив, що зустріч за участю фахівців має на меті якось  зсунути з мертвої точки питання ОСББ, бо воно в нашому місті просто провалене.

В Енергодарі зарєстрованно і повноцінно працює одне ОСББ, це будинок по вулиці Курчатова 14. На стадії створення зараз знаходяться лише 5. І, як стверджують ті, хто має намір створити ОСББ, проблеми у них виникли саме через відсутність документації на будинки. Поки не завершиться їх інвентарізація, просунутися вперед у цьому питанні буде важко. В цілому зустріч проходила у форматі «питання – відповідь».

Голова єдиного діючого в місті  ОСББ Дмитро Орлов поцікавився, чи можливо буде зробити за рахунок місцевого бюджету капітальний ремонт покрівлі в їхньому будинку. Василь Разводов відповів — ні. Справа в тому, що бонус у вигляді участі в першому капремонті надається тільки тим будинкам, які перебували на балансі комунального підприємства. Ті, що утворили ОСББ з самого старту, можуть розраховувати лише на пільгове кредитування від держави, участь в різноманітних програмах (наприклад, зенергоефективності), залучати грантові кошти.

Але для цього ОСББ за свої кошти повинно розробити проектну документацію, навіть на капітальний ремонт покрівлі. Хоча в Постанові Кабінету Міністрів України від 7 червня 2017 року в Переліку будівельних робіт, які не потребують документів, в пункті 2 значаться і покрівлі будівель.

Василь Разводов навів багато прикладів свого головування ОСББ у місті Дніпро. Але питань у енергодарців все одно залишилось багато. Хоча б тому, що довіри до влади, яка повинна була співпрацювати із бажаючими об’єднатися у ОСББ, немає. Деякі мешканці вважають, що має бути альтернатива нашому ПКВ.

Більшість вперше дізналися про те, що на базі Управління Комунальної Власності працює спеціаліст з питань ОСББ Тетяна Харенко. Яка завжди готова проконсультувати енергодарців.

 

Якщо говорити про висновки цієї зустрічі, зрозуміло, що такий низький процент створення об’єднань багатоквартирних будинків в Енергодарі, лишається через відсутність документів на будинки та прибудинкові теріторії, а також через необізнаність населення. Влада заявляє, що готова співпрацювати і буде робити все можливе для прискорення створення ОСББ в Енергодарі. Чи зміниться щось у позитивному напрямку, покаже час.

 

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: