Брат полоненого Євгена Панова звернувся до президента ЄС і отримав підтримку

Политика | 21:24, 14.07.2017
 Поделиться

Поделиться в

13 липня на перетині родини всіх категорій незаконно утримуваних Росією осіб вперше об’єдналися, аби нагадати лідерам ЄС, які приїхали на самміт до Києва, про гуманітарний вимір російської агресії проти України та своїх рідних, які роками сидять у полоні — на непіконтрольній території Донбасу, в окупованому Криму та в Росії.

Родини сподіваються, що очі їх полонених рідних зустрілися з очами європейських гостей, коли останні приїздили до Будинку химер на зустріч з українськими урядовцями.В числі учасників акції був і брат Євгена Панова Ігор Котелянець.

«Тепер на саміті Україна-ЄС точно звучатиме тема звільнення наших рідних, звільнення мого брата Жені Панова, всіх політв’язнів. Сьогодні з нами спілкувалися депутати, віце-прем’єр, представники АП, ЄС. Наші вимоги прості: Говорячи на саміті і будь-де про війну РФ проти України, починати треба з долі людей, які страждають в полоні. Знайдіть шляхи. Створіть платформу для переговорів з РФ, призначте спецпредставника ЄС, що буде курувати та моніторити цей процес. Рік стоїмо на місці, результату — нуль. На відміну від інших питань, звільнення заручників — це справа переговорів двох людей — Президента Порошенка та путіна. Українська влада повинна ініціювати ці переговори, офіційно, а не чекати на добру волю путіна. ЄС має тиснути як на РФ так і на українську владу в питанні проведення таких переговорів, бо люди, їх життя та їх права — це цінності ЄС» — написав на своїй сторінці Ігор Котелянець.

В той же день під час прес-конференції з Президентом Петром Порошенком і Президентом єврокомісії Жан-Клодом Юнкером Президент Європейського Союзу Дональд Туск закликав до негайного визволення незаконно утриманих на території РФ і Криму громадян України.

«…Щоразу у розмовах з родичами полонених та заручників європейські чиновники говорять: Україна має діяти принципово та рішуче, а вони нас підтримують. Нині Україна, здається, лише спостерігає… — пише Тетяна Катриченко.

Нагадаємо, що скоро виповниться рік як енергодарець Євген Панов знаходиться у полоні. Його адвокат Дмитро Дінзе пише: «Евгений Панов сейчас находится в СИЗО № 1 г. Симферополя. Его и ещё 21 человека в камере 102 съедают живьём клопы. Это фото одной из рук Панова. В таких же укусах все его тело.

02

Сегодня обратились в ФСИН России. Дополнительно хочу сообщить, что Евгения Панова поместили в эту камеру по инициативе оперов ФСБ, осуществляющих оперативное сопровождение по уголовному делу, с целью оказания на него психологического давления».

«На днях получили ответ от уполномоченного по правам человека РФ Москальковой, что в условия в СИЗО идеальные», — додає додає ігор Котелянець..

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: