Батьківські внески в заклади освіти — вивести з тіні

Политика | 07:00, 14.09.2016
 Поделиться

Поделиться в

Хто не знає про те, що в навчальних закладах не лише Енергодара, а й всієї країни існують не лише батьківські фонди та каси,  а й так звані фонди шкіл (садочків) В перших  гроші акумулюються за ініціативою та згодою самих батьків, а також ними ж витрачаються на потреби класу, а от з другими — не все так прозоро. Внески робляться «добровільно-примусово», можливості підрахувати всю суму або виявити тих, хто не здав, практично неможливо. Важко відстежити і подальшу долю грошей.

Крім того, на заклади освіти регулярно виділяються чималі суми з місцевого бюджету.  Зрозуміло, що їх витрачали в першу чергу на ліквідацію найбільш проблемних точок. Тому без батьківської спонсорської допомоги не обійшлося — жалюзі, шпалери, фарба, «мультимедійки» і таке інше лягло на плечі мам і тат.

320x240_147091318474

Депутат міської ради від ПП «УКРОП» Артем Дубков готує на чергову сесію проект рішення «Про систематизацію отримання благодійної допомоги для потреб закладів освіти Енергодара». На депутатській комісії він в двох словах пояснив, навіщо це потрібно: «Щоб не було такого, що спочатку батьки купили, наприклад, телевізор, а потім ще й кошти з бюджету на цю ж потребу виділили. Або підручники: декому їх не вистачило, батьки почали збирати гроші на закупівлю, але ж в жовтні книжки надійдуть»

Колеги по депутатському корпусу в цілому погодилися з тим, що систематизація в цій сфері не завадить, але запитали в Артема Володимировича: а чи проводилося якесь дослідження в школах та садочках — чи дійсно є факти того, що на одне й те саме і бюджет кошти виділяє, та ще й батькі «зкидаються»?

Можливо, для того, щоб дати відповідь на таке питання, депутатам варто залучити громадськість та батьків? Якщо у вас є думки з цього приводу, чекаємо на зворотній зв’язок з журналістами  ВЭнергодаре.INFO

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: