Атовці, мер та лісник обговорили питання виділення землі

Общество | 19:41, 16.03.2018
 Поделиться

Поделиться в

Земля для атовців під житлову забудову  рішенням сесії «заброньована» в районі 10-А. Вже йде повним ходом процес планування житлового мікрорайону на тій території в 21 гектар. Але до виділення бажаних ділянок ще ой як далеко.

Причини такого положення справ та шляхи подолання цієї земельної кризи обговорювали сьогодні в мерії. Там відбулася зустріч учасників бойових дій на чолі з радником міського голови з питань АТО Вадимом Ридуном, представників місцевої влади (міський голова Павло Музика та перший заступник Ігор Курдя, начальник відділу земельних відносин В’ячеслав Кравчук, секретар міськради Леся Нікітіна) та директора ДП «Кам’янсько-Дніпровське лісове господарство» Олександра Грищенка.

Розмовляли більше години. Виявляється, що навіть після скасування Постанови Кабміну про заборону зміни цільового призначення земель лісового фонду для житлового будівництва, чомусь в цьому енергодарцям відмовляють.

Остання відмова надійшла на ім’я міського голови восени минулого року — з Держлісагенства. В кінці листа київські чиновники пропонують Енергодару розглянути можливість виділення землі атовцям не за рахунок земель лісогосподарського призначення….

Як зазначив Ігор Курдя, посилання на конкретний закон в листі нема, тому невідомо, на якій підставі Енергодар не може прийняти в комунальну власність територію в 21 гектар, яку лісники готові віддати.

Готовність віддіати землі лісу (по факту — кучугури) в місто підтвердив директор лісгоспу Олександр Грищенко — як на місцевому, так і на обласному рівні. На жаль, письмових підтверджень такого ставлення він надати не зміг.

Тож спільними зусиллями виробили два варіанти розвитку подій. Оскільки в листі-відповіді, що надійшла з Києва, міститься така фраза: «Держлісагенство розглянуло лист Запорізького обласного управління  лісового та мисливського господарства від 18.07.2017 р. та лист від  виконавчого комітету Енергодарської міської ради від 08.09.2017 р. щодо вилучення земельної ділянки, яка перебуває у постійному користуванні ДП «Кам’янсько-дніпровське лісове господарство…», то виникає бажання подивитися на отой лист Запорізького обласного управління  лісового та мисливського господарства. Чи справді там була готовність іти назустріч Енергодару та виділяти дану ділянку? Отже, необхідно отримати копію даного послання. Це пообіцяв забезпечити Олександр Грищенко буквально в понеділок — під час особистого візиту в Запоріжжя. В разі невдачі міська влада підготує офіційний запит про надання копії листа.

Якщо обласне управління справді готове змінювати цільове призначення і це підтвердиться документально, то делегація з Енергодара збирає всі відмови за 3 роки листування та їде вирішувати проблему в столиці — адже законодавчо ніяких бар’єрів для для вилучення землі на сьогодні не існує.

Якщо ж Запоріжжя не збиралося віддавати цю територію місту, все одно необхідно їхати до Києва та зустрічатись з заступником голови «Держлісагенства» В. Бондарем.

Паралельно можна позиватися до суду щодо відмов у зміні цільового призначення землі, які навіть за Генпланом Енергодара мали б належати місту.

В цілому зустріч можна назвати конструктивною, хоча попереду ще багато роботи, яка забере ще чимало часу та зусиль від усіх учасників процесу.

 

 

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: