Відділення гемодіалізу запрацювало: підсумки першого тижня

Общество | 15:07, 15.07.2018
 Поделиться

Поделиться в

Відділення гемодіалізу в Енергодарі пропрацювало вже тиждень.

На старті за процесом спостерігав лікар Володимир Новаковський з Черкас. Нагадаємо, що саме у Черкаському діалізному центрі проходив підготовку медперсонал з Енергодара.

У п’ятницю пацієнти та лікар-нефролог Олена Сєрік були готові ділитися враженнями. Олена Сєрік має досвід роботи у Запорізькій лікарні №5 — там вона працювала у відділенні інтенсивної терапії екстракорпоральних методів детоксикації. Вона запевнила, що на сьогодні кадрами відділення гемодіаплізу забезпечене — тут працюють лікар (вона) та ще 6 медсестер плюс техннік. Але у перспективі — розширення. Адже зараз гемодіаліз проходять 16 осіб, у серпні додасться ще двоє.

У відділенні працює 8 апаратів «штучних нирок», ще один знаходиться у ізоляторі (про всяк випадок) Теоретично один апарат може працювати у три зміни на добу з урахуванням часу на обробку після кожного хворого. В принципі, в Енергодарі могли б проходити процедуру очищення крові пацієнти з  району. Але, по-перше, поки для цього не вистачає персоналу, а по-друге  — не врегульовані фінансові питання. Адже енергодарці лікуються безкоштовно за рахунок місцевого бюджету, а хто буде платити за немісцевих?

Пацієнти дуже задоволені тим, що відтепер вони зможуть лікуватись вдома — позаду кількаразові на тиждень поїздки в Запоріжжя, в будь-яку пору року  і погоду. Дехто з хворих «катався» туди 10-15 років! Навіть враховуючи, що проїзд оплачувався з місцевого бюджету, задоволення було дуже сумнівним…

Про умови та зручність у Запоріжжі не дуже дбали — адже на гемодіаліз їздили пацієнти з усієї області. Відпочити, зручно розташуватись, випити чаю — про таке не було й мови! Натомість в Енергодарі забезпечений домашній затишок та максимальний комфорт.

Важливо і те, що для гемодіалізу у нас встановили саме апарати фірми «Фрізеніус», та ще й домоглися забезпечення «рідними» витратними матеріалами. На висоті і персонал — як з професійної, так і з чисто людської точки зору.

Пацієнти — Людмила Чернишова та Олександр Анпілогов  — висловили вдячність і міському голові Павлу Музиці, і депутатам за сприяння у відкритті відділення. Не забули подякувати й начальниці СМСЧ Людмилі Кульпіній, а також громадській організації «Надія на життя» в особі засупника керівника Сергія Макаренка. «Він практично жив в Енергодарі, хоча сам із Запоріжжя», — розповідав Олександр. Взагалі, відкриття відділення відбулося не без участі самих пацієнтів. До ініціативної групи ввійшли Олександр та Людмила, а ще —  Володимир Адаменко та Борис Василенко. Значний внесок зробила і Ніна Тихомирова. Підтримувала ініціативу Яна Дабіжа, яка свого часу була заступницею міського голови. Отак спільними зусиллями і домоглися відкриття найсучаснішого в області відділеня гемодіалізу!

Але розслаблятися зарано. Попереду у пацієнтів — боротьба за …бюджетні кошти. На лікування хворим з нирковою недостатністю державою виділяються гроші. Але вони потрапляють до обласного бюджету. Тепер задача пацієнтів — зробити так, щоб кошти надходили до Енергодарського відділення гемодіалізу.

… А у п’ятницю пацієнти влаштували чаювання у своєму відділенні: їм було, що відсвяткувати. Бажаємо їм успіхів, витримки та наснаги!

 

 

 

 

 

 

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: