Музей «Фаетон» ремонтує техніку з АТО

Общество | 08:17, 21.06.2017
 Поделиться

Поделиться в

Енергодарці —  дорослі та діти — прекрасно  знають Запорізький музей ретроавтомобілів «Фаетон». Цей об’єкт намагаються включити до екскурсійної програми через те, що там  можна побачити, як може виглядати техніка, якщо  ставитись до неї з повагою. Вчора видання Завжди новини розмістило відео про те, що майстри «Фаетону» ремонтують не лише музейні експонати.

Друге життя для старої техніки. Три роки поспіль співробітники міського музею автомобілів реставрують машини для воїнів АТО. Відновлюють БТРи та розвідувальні автівки. На ремонт витрачають від декількох днів до місяців.

Зараз на модернізації у музеї техніки «Фаетон» знаходиться бронетранспортер БТР 70. В зоні АТО бронетранспортер використовували під час бойових чергувань. Аби оновити машину, реставратори встановили сучасні дизельні мотори, оновили шини та вмонтували нову радіостанцію з супутниковим наглядом.

У музеї кажуть, допомагають військовим з початку АТО. За 3 роки війни, «Фаетон» надіслав на передову майже сотню оновлених машин. Співробітник музею авто-мото клубу «Фаетон» Семен Мушер говорить, коли виникла така гостра необхідність в ремонті і модернізації, музей природно прийняв рішення негайно включитися в цей процес. Тому що не могли залишатися осторонь. Співробітники відчувають себе громадянями цієї країни, і мають певне почуття обов’язку.

Щоправда, не всі військові автівки підлягають модернізації. Такі машини стають не придатними для експлуатації і повертаються назад до дивізій. У «Фаетоні» реставрують машини вже більше десяти років. Музей декілька залів. Тут представлені раритетні автомобілі різних періодів. Працівники автомотоклубу кажуть, були думки щодо створення одного залу, з технікою з зони АТО. Але для цього ще не час, кажуть у «Фаетоні». Семен Мушер пояснює, доки триває війна, проект реалізований не буде, можливо, цим займеться хтось пізніше. Адже тема надто близька та болюча.

Майстри обіцяють і далі займатись ремонтом. Музей навіть отримав дозвіл на модернізацію військової техніки. Аби зробити її більш потужною та зручною у використанні. У «Фаетоні» сподіваються, відреставрована техніка допоможе воїнам здобути перемогу.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: